Second Chance Holiday

Okładka książki Second Chance Holiday Aurora Rose Reynolds
Okładka książki Second Chance Holiday
Aurora Rose Reynolds Wydawnictwo: Cykl: Until (tom 4.5) literatura obyczajowa, romans
Until (tom 4.5)
2014-10-17
2014-10-17

Właśnie dowiedziałam się, że wydawnictwo editio już nie będzie wydawać książek Aurory Rose Reynolds. Jestem zasmucona, bo bardzo lubię jej styl pisania i to jak świetne historie tworzyła. Jednak no nic postanowiłam, że resztę jej książek, przeczytam w oryginale. Dlatego dzisiaj przychodzę do was, aby opowiedzieć wam kilka słów o bardzo krótkiej nowelce "Second Chance Holiday". Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do czytania i komentowania.

Nowelka "Second Chance Holiday" opowiada historię Mike, czyli ojca November, którą poznaliśmy w pierwszym tomie tej serii. Mężczyzna nie ma szczęścia w miłości, dlatego mimo swojego wieku jest samotnym mężczyzną. Jednak, gdy pewnego dnia spotyka na swojej drodze dawną znajomą ze szkoły, zaczyna czuć coś więcej, niż by chciał. Kathleen wróciła do miasta, aby samotnie wychować swojego nastoletniego syna Brandona. Były mąż kobiety porzucił ją i Brandona. Kobieta, gdy spotyka Mike, nie chce związku, dlatego para decyduje się na układ przyjaźni z korzyścią, jednak po kilku miesiącach Kat chciałaby stabilności i bezpieczeństwa, niestety Mike nie jest gotowy na taki wielki krok.

Nowelki mają to do siebie, że są bardzo krótkie. Tak samo było również w tym przypadku, jednak sama historia była bardzo ciekawa. Podoba mi się postać Brandona. To jaką przemianę przechodzi w swoim życiu. Autorka postanowiła opowiedzieć historię dorosłych już ludzi, z doświadczeniem życiowy, za co jeszcze bardziej zyskała w moich oczach. Na pewno mam w planach czytanie powiązanych serii tej autorki. Więc jeśli macie ochotę, poczytać coś więcej o innych książkach niewydanych w Polsce autorstwa Aurory to polecam zaglądać na bloga.

Niestety ta część nie przypadła mi do gustu jak pozostałe. Ciekawiła mnie historia Mike'a i Keiry i przyznaje, że momentami było zabawnie i przyjemnie, ale brakowało mi tej całej akcji, jaka była w innych książkach. Tu po prostu były przesłodzone momenty,a nie jestem ich wielką fanką. Rozumiem, że to była krótka historia uzupełniająca, ale mam niedosyt.

Ja przeczytałam całą serię Until, tą książkę można czytać jako odrębną. Mike Rouger lat 47 i Kathleen (Kat) Mullings lat 42 znali się w liceum, Kat wraca do swojego rodzinnego miasta w Tennessee z gburowatym, nastoletnim synem. Kiedy przypadkowo wpadnie na Mike'a w lokalnym sklepie ze sprzętem, połączenie zostanie nawiązane, a zauroczenie nastolatków zmieni się w coś więcej.
Mike był „poważnie ranny „w swoim poprzednim małżeństwie. Ma teraz dorosłą żonatą córkę i wnuki. Nie szuka niczego poważnego, więc on i Kat wchodzą w coś w rodzaju związku „sprawiedliwego seksu”. Kathleen nie ma też najlepszych doświadczeń z miłością, ale nie chce spędzić reszty życia samotnie. Zgodziła się na luźny związek i trzymała go w tajemnicy przed swoim 17-letnim synem. Problem polega na tym, że po roku zaangażowało się jej serce. Zakochała się. Chce więcej i wie, że Mike nie chce tego, więc kończy związek. To była szybka, miła, druga szansa na Boże Narodzenie, a do tego bohaterowie są po czterdziestce, co było świetne, ponieważ obecnie rzadko czytam książki o dojrzałych parach. Sama fabuła lekka, łatwa.

• Nieoficjalne tłumaczenia
  • Serie