Cuda Świętego Charbela

Okładka książki Cuda Świętego Charbela Anatolij Bajukański
Okładka książki Cuda Świętego Charbela
Anatolij Bajukański Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
religia
Fenomen Świętego Charbela lub wprowadzenie do cudu.
Wydawnictwo AA
2014-01-01
2014-01-01
Aniela Czendlik
religia charbel mistyka uzdrowienia święty świętość łaska bóg

Bardzo dobra lektura - świetnie się czyta! Akcja dzieje się wokół libańskiego
Świętego, współczesnego fenomenu świata chrześcijanskiego.
Od 100 lat po jego śmierci, nieprzerwanie, za jego sprawą mają miejsca cuda obejmujące cały świat, a zwłaszcza Rosję, którą ten Święty "adoptował" sobie.
Autor książki jest wyjątkową osobą o barwnym życiorysie, patriotą, oddanym potrzebującym. Jako redaktor naczelny religijno-medycznego pisma pt.Lekar,
rozpowszechnił obrazki-zdjęcia Świętego Charbela i zorganizował pielgrzymkę do Libanu, ojczyzny patrona przede wszystkim chorych.
Treść publikacji jest tym samym nośnikiem szerokiej wiedzy z ciekawostkami o tym zadziwiającym, urokliwym kraju. Jest też relacją ze spotkań z wybitnymi ludżmi, nietuzinkowymi osobowościami.
Książka zawiera wiele przeróżnych listów adresowanych- w duchu radosnej wdzięczności- do Świętego przez tych, którzy zostali przez niego uzdrowieni.
Są zdumiewającym świadectwem powrotu do zdrowia, do normalnej egzystencji.
Poruszający, polski akcent: pisarz był też na dalekim Sachalinie, gdzie w przeszłości, w okrutnych warunkach żyli skazani na katorgę Polacy.

Publikacja została napisana pięknym, artystycznym i komunikatywnym językiem,
z poczynionymi dygresjami. Wzbgacona jest wieloma biało-czarnymi zdjęciami.
Jestem pod jej dużym wrażeniem.
Serdecznie polecam!

Bardzo dobra lektura - świetnie się czyta! Akcja dzieje się wokół libańskiego
Świętego, współczesnego fenomenu świata chrześcijanskiego.
Autor książki jest wyjątkową osobą o barwnym życiorysie, patriotą, oddanym...

Kolejna fantastyczna książka na temat wielkiego świętego, jakim niewątpliwie jest Św. Charbel Makhlouf, mnich-pustelnik żyjący jeszcze w XIX wieku (1828-1898). W książce mamy opisane wiele cudów, które dokonały się przez wstawiennictwo Św. Charbela. Jest to jednak tylko drobny wycinek wszystkich cudów, a są ich tysiące. Głównie uzdrowienia. Co ciekawe, nie tylko katolików, ale także muzułmanów, prawosławnych itd. Książka jest wielowątkowa, czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Polecam :)

Przepiękna książka, wielowątkowa, napisana przez rosyjskiego dziennikarza jeszcze w latach 90-tych. Rewelacyjna jest praca tłumaczki, która przetłumaczyła książkę tak wspaniale, że czyta się ją szybko pomimo sporej objętości. Język jest prosty, że treść wchłania się do mózgu bez wysiłku a wszystko się pamięta. Może to błogosławieństwo samego świętego eremity. Ta książka przyśniła się autorowi i od razu miał jej koncepcję. Co jest interesujące, autor jest wyznawcą prawosławia. Rosjanie z lekceważeniem, pogardą i niechęcią odnoszą się do katolickich świętych. Nawet gdy są obrządków wschodnich. Oczywiście nie wszyscy. Ale pomieszanie pojęć wśród prawosławnych wiernych jest duże.
Wielowarstwowość treści polega na przedstawieniu historii świętego Charbela, świadectw dokonanych cudów za jego przyczyną, następnie cytowanymi listami od schorowanych, proszących o pomoc Rosjan. Autor opisuje i charakteryzuje swoich libańskich znajomych, którzy umożliwili mu podróż po Libanie np. przewodniczkę Monę Akra, opisuje postacie duchownych libańskich, zwłaszcza ówczesnego przeora klasztoru w Annaya, Jeana Valdesa. Wreszcie opisuje sam Liban. Oraz, co stanowi dodatkową, wielką wartość, pisze dużo o Rosjanach i ich mentalności, trochę o historii i społeczeństwie. Bardzo to są cenne informacje. Zwłaszcza teraz, gdy na Wschodzie jest wojna. Modlitwa do Świętego Charbela o pokój jest dla wierzących wskazana. Ta publikacja to promocja osoby świętego, którego kult od paru lat rośnie. Chociaż niestety nie tak szybko, jak można sobie tego życzyć.
Ojciec Charbel Makhlouf został nazwany najwybitniejszym świętym dwudziestego wieku. Pomimo, że lata jego życia to 1828 -1898, jego zasadnicza, główna działalność cudotwórcy przypada na wiek 20-sty. Beatyfikowany 05.12.1965 i kanonizowany 09.10.1977, w obu przypadkach przez Pawła VI, zyskał sławę największego świętego wschodniego kościoła.
Lektura bardzo godna polecenia.

Książka opowiada o życiu mało znanego w Polsce Świętego Charbela, o jego cudach, które działy się za jego życia, zaraz po śmierci aż do teraz.
Warto przeczytać i warto znać Świętego Charbela.

Warto przeczytać i warto znać Świętego Charbela.

Przepiękna książka o Św.Charbelu o mnichu,pustelniku co uzdrawiał chorych i o objawieniach,a także jego cudach.

Polecam tą książkę WSZYSTKIM, zarówno wierzącym jak i nie wierzącym.

Polecam tą książkę WSZYSTKIM, zarówno wierzącym jak i nie wierzącym.

• Przeczytane 2014
  • Warto przeczytać