Święty Mikołaj Cudotwórca

6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Święty, Cuda, łaska, Bóg, religia
religia
Agunia

Prawdziwy Święty Mikołaj to nie staruszek z długą białą brodą i workiem prezentów, ale święty biskup, żarliwy obrońca wiary Kościoła oraz cudotwórca, do którego nieustannie zwracają się z prośbami ludzie dotknięci nieszczęściami i chorobami. Żywy kult świętego Mikołaja przetrwał w Kościołach Wschodnich, o czym świadczą liczne ikony świętego obecne w każdej cerkwi. A tymczasem relikwie...

Żywy kult świętego Mikołaja przetrwał w Kościołach Wschodnich, o czym świadczą liczne ikony świętego obecne w każdej cerkwi. A tymczasem relikwie świętego Mikołaja znajdują się na Zachodzie, we Włoszech. Czas więc, żeby również wierni Kościoła katolickiego lepiej poznali tę postać i doświadczyli potężnej mocy jego wstawiennictwa.

W książce przedstawiono historię życia świętego Mikołaja, cuda, jakich dokonał jeszcze za życia oraz przytacza liczne (zarówno dawne, jak i całkiem współczesne) świadectwa uzdrowień i innych cudów. Omawia również szczególne miejsca kultu i sanktuaria św. Mikołaja, także te znajdujące się w Polsce, wraz ze świadectwami uzdrowień, jakich doświadczyli modlący się tam wierni.

W książce znajdziemy również modlitwy do św. Mikołaja i pieśni ku jego czci

źródło opisu: http://www.religijna.pl/swiety-mikolaj-cudotworca-bajukanski-anatolij

źródło okładki: http://www.religijna.pl/swiety-mikolaj-cudotworca-bajukanski-anatolij

Nagzymsie | 2019-01-17

Książka napisana przez prawosławnego z fajnym dodatkiem o kulcie świętego Mikołaja (z Miry) w Polsce. Miał 167 cm wzrostu, żył 70-80 lat i był wegetarianinem. Opowieści, historie, legendy i świadectwa dotyczącego kultu tego świętego - głównie w Rosji, gdzie jest on mega popularny. Większość z tych świadectw do mnie nie przemawia. Wolę bardziej konkretne książki. Zaintrygował mnie przypadek Zoji Karnauchowej. Czy święty Mikołaj pomógł zdobyć Syberię dla Rosji - no no ?! Warto zwrócić uwagę, że jego szczątki przewieziono do Bari we Włoszech w 1087 roku i pobudowano tam kościół ku jego czci - konsekrowany w 1098 roku przez papieża Urbana II - tego od I krucjaty ! Ze szczątek - a raczej kości świętego wydobywa się mirra !

Agunia | 2016-01-25

Bardzo fajna książka. Możemy z niej dowiedzieć się np:jakim kultem jest obdarzany św Mikołaj w Rosji. Ważnym elementem,tej książki są opisane cuda za wstawiennictwem świętego, bardzo pozytywna pozycja do czytania.