10 dni do D-Day

Wydawnictwo: Magnum
historyczna

David Stafford dokonał wielkiej rzeczy pokazał D-Day z nowego punktu widzenia. Jego książka, oparta na solidnych źródłach historycznych i gruntownej wiedzy, przedstawia wydarzenia przed inwazją w Normandii 6 czerwca 1944 roku widziane oczami różnych postaci. Są wśród nich Churchill, Rommel i Hitler, ale także bojownicy francuskiego ruchu oporu, kanadyjscy i amerykańscy żołnierze, dziewiętnastoletnia członkini Kobiecej Służby Pomocniczej Veronica Owen. Stafford przypomina nam, że wojna to nie tylko bomby, pociski, strategia i taktyka. Ona dotyczy głównie ludzi. Living History.

AnnaKarington | 2016-11-07
PieprzowyPirat | 2015-11-17