Motylek

Okładka książki Motylek Hans Christian Andersen
Okładka książki Motylek
Hans Christian Andersen Wydawnictwo: Wolne Lektury Seria: Wolne Lektury baśnie, legendy, podania
6 str. 6 min.
2012-08-14
2012-08-14
6 min.
Cecylia Niewiadomska
baśń motyl kwiat kwiaty szukanie żony przemijanie

Okładka książki Czerwony Kapturek Joanna Concejo, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Czerwony Kapturek Joanna Concejo, Jac...
Okładka książki Królowa Śniegu Hans Christian Andersen, Vladyslav Yerko
Królowa Śniegu Hans Christian Ande...
Okładka książki Dzielny ołowiany żołnierzyk Hans Christian Andersen, Aleksandra Michałowska
Dzielny ołowia... Hans Christian Ande...
Okładka książki Trzej bracia Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Trzej bracia Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Roszpunka Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Francesca Rossi
Roszpunka Jacob Grimm, Wilhel...

Jakby nieskończona.Nic specjalnego.

Jakby nieskończona.Nic specjalnego.

M, jak Motylek.
Z cyklu AA - Alfabetyczny Andersen.

Makowa Panienka, historia prawdziwa. A raczej Motyl Emmanuel... bo pech chciał, że w tym ogródku Makowych Panienek zabrakło, a motyl-fircyk wybrzydzał i wybrzydzał - całą wiosnę i lato, aż w końcu przyszła jesień i okazało się, że jest już za późno. Tak to bywa - i w bajkach i w życiu.
Najbardziej bawi pointa (uwaga spoiler),w której motyl przybity szpilką do tablicy, stwierdza, że w sumie na jedno wyszło. Bo przecież w przybiciu szpilką i małżeństwie, chodzi mniej więcej o to samo. Biedaczysko.

Na ocenę wpływa głównie objętość opowiastki - w dziewięciu stronach ebooka, który czytałem, dwie pierwsze to wstęp a trzy ostatnie - techniczne podsumowanie wydania. Anegdota opowiedziana na czterech pozostałych stronach nie zdąża nawet rozwinąć skrzydeł. A co to za motyl ze zwiniętymi skrzydłami? Ot przecinek między kolejnymi bajkami - nie ziębi i nie parzy. Można przeczytać, wiele się nie straci.

M, jak Motylek.
Z cyklu AA - Alfabetyczny Andersen.

Najbardziej bawi pointa (uwaga...

Zabawna opowiastka o motylu który całą wiosnę i lato szukał żony wśród kwiatów, jednak żaden kwiat nie spełnił jego wymagań. Gdy przyszła jesień i zima zdał sobie sprawę że już jest za późno.

Kolejna świetna przypowiastka Andersena.

Kolejna świetna przypowiastka Andersena.

Ostatnio naszła mnie faza na baśnie Andersena i po przeczytaniu Motylka jestem ponownie zachwycona, baśniowość i cudowny morał jak zwykle występuje w jego historii.

• Ebooki
  • Wolne Lektury