Trzej bracia

Seria: Wolne Lektury
Wydawnictwo: Wolne Lektury
bracia, praca
majkey

"Był raz człowiek, który miał trzech synów, a za całe mienie jeden dom, w którym mieszkał. Każdy z synów chętnie by objął ten dom po jego śmierci, ale ojciec zarówno kochał jednego, jak i drugiego. Sam nie wiedział, jak miał zrobić, ażeby żadnego nie skrzywdzić. Sprzedawać domu nie chciał, gdyż dom ten był jeszcze własnością jego przodków. Prawda, że mógłby był w ten sposób jednakowo synów...

Sam nie wiedział, jak miał zrobić, ażeby żadnego nie skrzywdzić. Sprzedawać domu nie chciał, gdyż dom ten był jeszcze własnością jego przodków. Prawda, że mógłby był w ten sposób jednakowo synów obdzielić, ale przyszła mu inna myśl do głowy i rzecze:
— Idźcie w świat i zmierzcie się; niech każdy z was nauczy się jakiego rzemiosła, a gdy wrócicie, to ten, który wykaże najlepszy rezultat swej pracy, dom po mnie obejmie."

Czyta: Wiktor Korzeniewski
Reżyseruje: Adam Bień

źródło opisu: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/trzej-bracia/

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/trzej-bracia/

olaf2009 | 2017-09-09
Przeczytana: 09 września 2017

Dobra. Poruszająca i śmieszna historyjka.

AnkaCzyta | 2014-05-28

Cudna bajka, która uczy,że miłością można pokonać wszystkie przeszkody i rozwiązać nawet najtrudniejsze sprawy.