Druidzi

Wydawnictwo: Cyklady
historyczna

Starożytni pisarze przekazali nam obraz druidów jako barbarzyńskich kapłanów, którzy potrafią przepowiadać przyszłość, wróżą z wnętrzności zwierząt i składają ofiary z ludzi. Późniejsza romantyczna tradycja uczyniła z nich tajemniczych mędrców i astrologów zgłębiających sekrety wszechświata . Kim byli naptawdę?

Dominik | 2012-12-20
Na półkach: Przeczytane, Studia, historia
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Przede wszystkim nie mogę zgodzić się, że książkę szybko się czyta. Język rzeczywiście jest prosty, ale męczyłem się jak rzadko.

Co do samej treści to też jest kilka zastrzeżeń. Po pierwsze spora część książki dotyczy bardziej Celtów niż samych druidów. Autor popełnił też kilka błędów (które na szczęście został wyłapana przez tłumacza i poprawione w przypisach), co zdecydowanie zmniejsza jego wiarygodność także w pozostałych częściach. Wydawało mi się także czasami, że Ellis z góry założył sobie tezę, iż Celtowie byli lepsi od Rzymian i za wszelką cenę starał się udowodnić...

Bardzo nie podobały mi się fragmenty dotyczące czasów obecnych. Chciałem przeczytać książkę historyczną o druidach, a nie rozważania autora nad nietolerancyjnością naszego świata.

Arya | 2015-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2015

Warto ją przeczytać,gdyż autor zebrał informacje z innych książek i poskładał w jedną całość. Porównuje on różne teorie,obala je lub przyjmuje. Czasem książka mnie nudziła,gdyż najbardziej zależało mi na czasach pogańskich i konkretach,których często brakowało. Czyta się ją wolno,niemniej jednak każdy miłośnik kultury celtyckiej powinien ją przeczytać. W końcu wiemy o nich tak mało.Każda wiedza jest cenna.

Ania | 2013-01-01

Czyta się ją bardzo szybko ponieważ jest napisana prostym językiem. Zawiera przy tym mnóstwo ciekawych informacji.
Osobiście na pewno wrócę do niej za jakiś czas by odkryć ją na nowo.

Kasia | 2011-06-18

Najlepsza książka na temat druidów na rynku polskim, ciekawa, zawierająca mnóstwo informacji.

amaeth | 2016-08-04
Muminka | 2016-04-25