Dialog w żywiole wyobraźni

Seria: Wyobraźnia Dialogu
Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
religia
Andrzej

Osiemnaście tekstów dotyczących dialogu pomiędzy kulturami i religiami. Wielogłosowość wypowiedzi takich autorów jak m.in. W. Hryniewicz, W. Oszajca, K. Gebert, J. Szymik i T. Terlikowski powoduje, że poznajemy liczne, odmienne i fascynujące punkty widzenia. Całość uzupełniają fotografie, których tematem są różne oblicza dialogu. Książka angażuje wszystkie zmysły czytelnika. Jest pierwszą częścią serii "Wyobraźnia dialogu".

Seria „Wyobraźnia Dialogu” jest odpowiedzią na widoczną w naszym stuleciu potrzebę rozwoju sztuki myślenia dialogicznego, cierpliwego i odważnego tworzenia kultury dialogu na miarę problemów trzeciego tysiąclecia. Wyrosła z przekonania, że każda religia i kultura jest inspiracją do zastanowienia nad tajemnicą świata, a w szczególności nad różnorodnością dróg i doświadczeń człowieka. Dialog zaczyna się bowiem od akceptacji i szacunku wobec drugiego, od zrozumienia, że „inność” nie jest zagrożeniem, powodem do nieufności i podziału. Wyobraźnia dialogu pomaga uszanować godność każdego człowieka w tajemnicy ikonicznego podobieństwa do Stwórcy – Boga, który „był – dzięki Bogu! – od zawsze Bogiem wszystkich ludzi” (W. Bühlmann).
Seria „Wyobraźnia Dialogu” pod redakcją ks. Jerzego Stranza ukazuje się we współpracy ze Stowarzyszeniem COEXIST.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.diksw.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.diksw.pl/