Wiedźmin. Dom ze szkła

Okładka książki Wiedźmin. Dom ze szkła
Joe QuerioPaul Tobin Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Wiedźmin - Dark Horse (tom 1) komiksy
komiksy
Wiedźmin - Dark Horse (tom 1)
The Witcher Volume 1: House of Glass
2014-03-19
Karolina Stachyra, Karolina Niewęgłowska

Okładka książki Wiedźmin. Klątwa kruków Piotr Kowalski, Paul Tobin
Ocena 7,2
Wiedźmin. Kląt... Piotr Kowalski, Pau...
Okładka książki Wiedźmin. Córka płomienia Aleksandra Motyka, Marianna Strychowska
Ocena 6,6
Wiedźmin. Córk... Aleksandra Motyka, ...
Okładka książki Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie Maciej Parowski, Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski
Ocena 7,5
Wiedźmin. Wyda... Maciej Parowski, Bo...
Okładka książki Wiedźmin. Dzieci lisicy Joe Querio, Paul Tobin
Ocena 7,0
Wiedźmin. Dzie... Joe Querio, Paul To...

Dobry twist na końcu. Kreska nie przypadła mi do gustu

Dobry twist na końcu. Kreska nie przypadła mi do gustu

Pierwsze podejście do graficznej wersji przygód Białego Wilka. Nie zrobila na mnie piorunującego wrażenia, może komiksy to nie moja bajka, jednakże sama historia mi się podobała. Postacie były ciekawe, nieprzewidywalne, żywe.

Najbardziej generyczna historia ze świata wiedźmina z którą się spotkałem. Mam wrażenie że autor wrzucił tu kilka kojarzonych z marką elementów, w postaci garstki potworów, scen walki i romansującej z Geraltem kobiety, zapominając przy tym by sprawić, aby historia była jakkolwiek angażująca. Do tego przeciętna strona graficzna nie ratuje całości.

Kompletnie fantastyczne i w klimacie opowiadań. Jestem zakochana!

Kompletnie fantastyczne i w klimacie opowiadań. Jestem zakochana!

Kiedyś przeczytałem, kiedy mi się nawinęło, a nie miałem nic pod ręką. Taka sobie wiedźmińska opowiastka, raczej mało angażująca. Nie dorasta książkom do pięt.

Pytanie: kto wybrał najgorszą możliwą okładkę ?

Pytanie: kto wybrał najgorszą możliwą okładkę ?

Pies z kulawą nogą (względnie nikt znający opowiadania Sapkowskiego) nie powiedziałby, że ten album jest dobry, gdyby nie był podpięty pod markę "Wiedźmin".

Słaby komiks, niestety. Niemrawy i nieangażujący, w dodatku kiepsko narysowany. Dużo lepsze są późniejsze tomy pisane przez Bartosza Sztybora (na szczęście tej serii nie trzeba czytać chronologicznie). W "Domu ze szkła" nie ma zaś ani wiarygodnej psychologii, ani angażującej akcji. I choć album odrobinę ratuje ostatni zeszyt, to całościowo i tak jest sporym rozczarowaniem.

Czyta się dobrze, miło było wrócić do Wiedźmina i to w formie komiksu. Mimo, że fabularnie Wiedzin był mało w moim mniemaniu Geraltowy :p . Kreska też mi nie podeszła ale każdy ma inny gust.

trochę fajne, trochę głupie

trochę fajne, trochę głupie

Po latach trochę bardziej doceniam ten komiks. Może nie wszystkie kadry są udane (choć bywają i bardzo dobre), historia nie jest wybitnie angażująca, a w pewnym momencie dość przewidywalna. Jednak nie sposób odebrać mu klimatu, który to przypomina najlepsze opowiadania Sapkowskiego bądź najciekawsze zadania z trzeciej części gry. Dla fanów marki oraz mrocznego fantasy pozycja przynajmniej wskazana.

Paul Tobin Wiedźmin. Dom ze szkła Zobacz więcej