Dziecięca choroba liberalizmu

Okładka książki Dziecięca choroba liberalizmu
Rafał Woś Wydawnictwo: Studio Emka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
290 str. 4 godz. 50 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Studio Emka
Data wydania:
2014-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-10-01
Liczba stron:
290
Czas czytania
4 godz. 50 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364437243
Tagi:
Socjologia ekonomia polityka liberalizm
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
136 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
215
37

Na półkach: ,

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że książka jest z góry pisana pod tezę. A teza nazywa się: im lepiej pracownikowi, tym lepiej ma się gospodarka. Niestety autor nie bierze pod uwagę, że może być na odwrót, a przynajmniej że to nie jest takie proste.Autor ocenia wydatki socjalne tylko przez pryzmat pieniędzy. A może te pieniądze lepiej zainwestować w infrastrukturę czy "upiększenie" małych miejscowości? Moim zdaniem sporo naiwności jest w autorze gdy sądzi, że starszy człowiek z małej miejscowości wyda otrzymane pieniądze na inwestycje w siebie, stanie się lepszym człowiekiem, lepszym pracownikiem i rozrusza gospodarkę. Boję się że te pieniądze to będzie po prostu inwestycja w używki.

Owszem autor ma sporo racji: mamy w kraju potężne przyzwolenie na omijanie podatków, mamy całe grupy jak lekarze czy prawnicy którzy nie wydają paragonów, co w ogóle jest zmorą naszej gospodarki. Szkoda, że autor całkowicie pomija na przykład przywileje całych grup społecznych, typu przywileje emerytalne, które są rakiem naszej gospodarki. Przywołany jest też dowód, że mamy raj podatkowy bo podatki stanowią 30% PKB. Szkoda, że autor nie przywołuje, że połowa Polaków płaci 50%,a druga połowa 10%.

I to jest problem III RP. Połowa narodu wypruwa sobie żyły, oddaje w podatkach 2/3 pensji. A druga połowa nie płaci prawie nic, bogaci się i odchodzi na emeryturę w wieku 40 lat. My mamy w Polsce socjalizm, Panie autorze, socjalizm dla wybranych. Druga połowa społeczeństwa musi na ten "raj" zarobić.

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że książka jest z góry pisana pod tezę. A teza nazywa się: im lepiej pracownikowi, tym lepiej ma się gospodarka. Niestety autor nie bierze pod uwagę, że może być na odwrót, a przynajmniej że to nie jest takie proste.Autor ocenia wydatki socjalne tylko przez pryzmat pieniędzy. A może te pieniądze lepiej zainwestować w infrastrukturę czy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    197
  • Przeczytane
    175
  • Posiadam
    46
  • Ekonomia
    6
  • Teraz czytam
    4
  • 2020
    3
  • 2017
    2
  • Ebook
    2
  • Popularnonaukowe
    2
  • Ulubione
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dziecięca choroba liberalizmu


Podobne książki

Przeczytaj także