Szekspir William Biografia ilustrowana

Wydawnictwo: Twój Styl

Kim był William Szekspir? Jakim cudem prosty chłopak , syn kaletnika, który dochrapał się burmistrzostwa, wyrósł na największego poetę w dziejach świata? W jedynej w ciągu ostatniego ćwierćwiecza wieku XX popularnej biografii Szekspira, opublikowanej w roku 1999, Anthony Holden wyłuskuje fakty z oplotu legend i tworzy tryskający życiem wizerunek pisarza, obwołanego Człowiekiem Drugiego Tysiąclecia, sportretowanego przed kilku laty na użytek nowego pokolenia w wyróżnionym Oscarem filmie Zakochany Szekspir. Niniejsze wznowienie książki Holdena w wersji skróconej opatrzono barwnymi ilustracjami obrazującymi kluczowe sceny z udziałem wybitnych interpretatorów ról szekspirowskich, rzucającymi nowe światło na życiorys Szekspira. Znakomity znawca jego twórczościHolden sięga po słowa poety odnoszące się do doświadczeń życiowych Szekspira, co rzuca na nie odkrywcze światło i pozwala w niezwykle szerokim zakresie wykorzystywać pomijane dotychczas, na pozór błahe, a w istocie znamienne fakty. Ocena Melvyna Bragga Szekspir jak żywy: książka nasycona wiedzą, dociekliwością i dowcipem w pełni oddaje wartość tej biografii, która przez wiele lat służyć będzie za podstawowe źródło wiedzy o tym niezwykłym człowieku, genialnym pisarzuWilliamie Szekspirze. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

vrykolakas | 2016-04-15
Vicha | 2015-08-19