historyczna

Wkp | 2015-01-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Superbohaterów już nie ma. Zostaliśmy sami sobie. Kiedy największe miasta świata atakują złoczyńcy pod dowództwem szalonego Gamorry, pojawiają się jednak nadzieja – Jenny Sparks, duch XX wieku, która zebrała niedobitki Stormwatch…

Ta seria została uznana za najbardziej kontrowersyjną o superbohaterach. Kontrowersyjną, oryginalną, odświeżającą. Kiedy czytam takie pochwały, zastanawiam się jednak, czy ich twórcy czytali ten sam komiks co ja. Owszem, Authority to kawał dobrej, solidnej rozrywki na niezłym poziomie, z niezłymi postaciami potrafiącymi zaskoczyć i czasem intrygującymi pomysłami, ale nic poza tym.

Wszystko to wina faktu, że to już było. Miller i Moore w latach 80 zrobili to i jeszcze więcej, a na dodatek lepiej. „Powrót mrocznego rycerz” czy „Strażnicy” zmienili wszystko, „Authority” natomiast można przeczytać i szybko zapomnieć. Ale że czyta się świetnie, a całość daje niezłą zabawę, przyznaję im 6,5 gwiazdki i zamierzam przeczytać resztę, w tym uznawaną za najlepszą...

modli | 2013-08-21

Komiks zawodzi jako rzekome rewolucyjne, świeże spojrzenie na superbohaterów. Tak naprawdę pierwszy tom ''Authority'' to bardzo prościutka fabuła, z którą konkurować mogłyby nawet oldschool'owe zeszyty i wcale nie tak wielowymiarowe postaci. Sam arcyłotr, postać w superbohaterskiej mitologii zawsze bardzo istotna, jest tutaj... po prostu zły. Całkiem fajna osóbka, ale to kolejny koleś, który chce zawładnąć światem, ot tak - taki się już urodził, żadnych głębszych przemyśleń. Tak naprawdę, jedyne, co tutaj dodano to trochę krwi i (w późniejszych tomach)homoseksualizm. A jednak tom pierwszy broni się sprawnym scenariuszem dostarczającym sporo niezłych scen akcji (na których zbudowana jest praktycznie cała opowieść) i parę interesujących pomysłów natury kosmetycznej. Podsumowując, nie mam się do czego przyczepić i daję 10, ale szczególnie za co polecić, też nie mam. Największą zaletą tomu pierwszego jest fakt, iż jego kontynuacja jest 10 razy gorsza.
Uzupełnieniem mojej opinii...

Chris_Carrion | 2012-11-30

Rysunkowo OK. Pomysły na superbohaterów i ich moce też OK. Mamy taki pastisz świata DC. Przestawienie postaci mogłoby być lepsze. To pierwszy komiks z serii więc chciałbym bardziej móc wczuć się w motywy bohaterów, więcej się o nich dowiedzieć, zainteresować się nimi.

Główny minus to jednak to że tytułowa grupa jest tutaj zbyt silna. W ogóle nie czułem tego aby ci źli stanowili jakieś zagrożenie (dla świata tak, ale nie dla bohaterów), brak mi było napięcia, dramatu.

Gwynbleidd | 2017-01-02
Na półkach: 2014, Komiksy, Posiadam, Przeczytane