The Amazing Spoder-Man: Birth of Venom
komiksy
Wkp

Venom: symbiotyczna forma życia w przerażający i mroczny sposób ucieleśniająca wszystkie moce Spider-Mana... Kiedy inteligentna forma życia z kosmosu, zmieniająca się we wszechmocny czarny kostium Spider-Mana, została przez niego porzucona, musiała znaleźć sobie nowego nosiciela. I tu na scenie pojawił się Eddie Brock, pałający nienawiścią do Petera Parkera, łącząc się z nienawidzącym Spider-Mana symbiontem, stworzył Venoma, postać która stała się śmiertelnym wrogiem Pająka. Oto ich historia.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w The Amazing Spider-Man vol. 1 #252, 256, 259, 300 oraz w Web Of Spider-Man #1

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wielka-kolekcja-komiksow-marvela/5

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wielka-kolekcja-komiksow-marvela/5

Wkp | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

NIEŚMIERTELNY UROK OLD SCHOOLU

Seria The Amazing Spider Man to według wielu jedyna słuszna seria o Człowieku Pająku. Może to prawda, może nie, ale na pewno warto się z nią zapoznać. W końcu to od niej wszystko się zaczęło.

Tym razem Wielka Kolekcja Komiksów Marvela oddaje w nasze ręce gruby, bo 200 stronicowy tom mieszczący w sobie wybór albumów z lat 1984 -1988, w których przedstawiono historię Czarnego kostiumu Spider - mana a więc i historię Venoma - jednego z najbardziej lubianych czarnych charakterów tego uniwersum.

Album rozpoczyna powrót Spider- mana z wielkiej kosmicznej wojny, w której stracił swój dawny kostium, ale zyskał nowy i do tego inteligentny. Kostium okazuje się jednak kosmicznym pasożytem i porzucony przez Pająka, dążył będzie do zemsty.

Fabuła jest więc prosta i klasyczna, klasyczne są też rysunki. Narracja skierowana raczej do młodszego odbiorcy może nieco drażnić współczesnych czytelników (których twórcy komiksowi przestali uważać za idiotów), ale ma to...

FomaLermont | 2013-10-26
Na półkach: Posiadam

Geneza jednego z najciekawszych przeciwników Pajęczaka jest rarytasem juz z samego faktu , iż to stary dobry komiks bez komputerowych bajerów . Ma swój oldschoolowy klimat który może jednak na początku razić nieprzyzwyczajone do takowej stylistyki oko.
Zaczyna się od powrotu herosow z planety Beyondera. To tam Parker zdobywa czarny , symbiotyczny kostium. Na kartach tego tomu można prześledzic jak powoli i nieublaganie "symbioza" staje sie relacja jednostronno. Oto np kostium steruje Spider-manem podczas gdy on spi i jak gdyby nigdy nic hasa sobie nim po mieście. W miedzyczasie pojawia sie inna ciekawa postac - Puma. No i warto wspomnieć o Black Cat. Wówczas jeszcze mocno emocjonalnie związana z Parkerem...
Co może irytować ? Urwany watek z Hobgoblinem. Jednak jest to zrozumiale gdyz WKKM wydało tom o Venomie i chcac wyczerpac temat sila rzeczy Hachette musialo ominac sporo zeszytow w ktorych tenze sie nie pojawial. O co do Hobgoblina to i tak zawsze byl dla mnie marna kopia Tego...

comboometga | 2014-06-06
Na półkach: Marvel
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie wiem czy to przez to,że kocham Marvela ale podoba mi się każdy komiks,który dotąd przeczytałam.Mają w sobie takie coś co sprawia,że nie da się być nim znudzonym i to jest cudowne.
W Narodzinach Venoma czytamy o tym jak Spider-Man wraca z misji w galaktyce i przywozi ze sobą nowy,czarny strój i po jakimś czasie zaczyna odkrywać jego właściwości,takie jak: czytanie mu w myślach i za pomocą tego wykonywanie poleceń jak i przemieszczanie się za pomocą pełzania.
Po jakimś czasie strój zaczyna go przerażać i Spider-Man udaje się po poradę do przywódcy Fantastycznej Czwórki - Reeda Richardsa,który odkrywa,że jego ubiór jest żywym organizmem,symbiontem.
Udaje im się go poskromić za pomocą fali dźwięków i kostium zostaje uwięziony w laboratorium.
Ten jednak powraca do niego i znów zaczyna go gnębić, więc Spider-Man musi go unicestwić.Udaje się na wieżę z dzwonem i ''ogłusza'' swój strój,który zostawia go w spokoju.
Przechodzi jednak na innego człowieka,który równie jak kostium...

Dronning | 2013-10-23
Na półkach: Komiksy
Przeczytana: 20 października 2013

Venom - z ang.jad

Nazwa jest bardzo adekwatna. Venom jest niemalże pasożytem, który niczym jad zatruwa ciało Petera Parkera.

Ale po kolei. Komiks jest typowym dziełem XX wieku. Rysunki, postaci, czarne włosy z niebieskim cieniem... typowy old-school. Spidey musi się zmierzyć z czymś, co na własne życzenie sprowadził na Ziemię, nie świadom mocy i inteligencji, jaką owa rzecz posiada. Venom, bo o nim mowa, okazuje się byś wyjątkowo zaawansowanym kosmicznym symbiotem, który im dłużej pasożytuje, tym większą przejmuje władzę nad żywicielem.

Poza głównym wątkiem jest wiele pobocznych, równie interesujących. Przeszłość M.J. Watson, życie prywatne Peta, czy też wrogowie poboczni.

Bez wątpienia, jest to lektura godna przeczytania. Typowy powrót do dawnego świata rysunkowego uniwersum.

książek: 2078
Isil | 2013-02-05

Old school, aż się łezka w oku kręci. Czemu już nie robią takich komiksów?

treeze | 2013-11-22
Na półkach: Posiadam

Aż się łezka w oczku zakręciła ... :)

Cholera, ile to już czasu minęło od momentu kiedy po raz ostatni poszedłem do kiosku po komiks z taką kreską, w takim stylu. Chyba całe lata, a czytając ten tom czułem się jak ten młody nastolatek który wreszcie wrócił do swojego świata.

Starych czytaczy ostrzegam, czytając ten numer poczujecie jakby ktoś Wam całą strzykawę
nostalgii wbił prosto w serce.

Lektura obowiązkowa :)

Raw Shark | 2015-03-29

Nie lubię Venoma z tego okresu.

saperzyna | 2017-07-21
opium44 | 2017-06-06