Pisma logiczno-filozoficzne. Tom 1. Prawda

Seria: Biblioteka Współczesnych Filozofów
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
filozofia i etyka
haptism

Nie podaję (...) ścisłej definicji terminu "logika". Wyrazu tego używam w sensie pragmatycznym na oznaczenie pracy ludzi, którzy siebie uważają za logików - lub tych, których matematycy powszechnie mają za logików. Umówmy się, że odróżniamy : z jednej strony logikę od matematyki, z drugiej zaś metalogikę od metamatematyki. W związku z naszym pragmatycznym określeniem logiki natychmiast zauważamy, że głównym przedmiotem zainteresowań logików jest dzisiaj raczej metalogika i metamatematyka niż specyficzne zasady dedukcyjne.

źródło opisu: PWN

źródło okładki: PWN