Berserk #1

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ベルセルク
komiksy
raven

Dzierżący ogromny miecz mężczyzna w czarnej opończy przemierza świat, polując na przerażających Apostołów. Każdy, kto stanie mu na drodze, musi liczyć się z tym, że spotka go straszliwy koniec. Skąpany we krwi czarny szermierz stawia czoła hordom ludzkich i demonicznych wrogów. Pewnego dnia przypadkiem ratuje życie elfowi imieniem Puck, który postanawia zostać jego towarzyszem podróży. To...

Skąpany we krwi czarny szermierz stawia czoła hordom ludzkich i demonicznych wrogów. Pewnego dnia przypadkiem ratuje życie elfowi imieniem Puck, który postanawia zostać jego towarzyszem podróży. To jednak może się źle dla niego skończyć, bowiem krok w krok za Gutsem podążają przyzywane jego tajemniczym znamieniem istoty rodem z najgorszych koszmarów...

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2014

źródło okładki: http://jpf.com.pl

Villiana | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

„My, ludzie, jesteśmy słabi i łatwo giniemy. Ale nie bacząc na to, że jesteśmy słabi, że nas torturują i po nas depczą, nie zważając na ból, wciąż chcemy żyć.”

Kurcze, na początku pomyślałam, że to nie dla mnie, nie podobała mi się ani grafika, ani główny bohater, ani klimat, ale im dalej tym bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że coś jest w tej mandze, co przyciąga uwagę. Fakt, Czarny Miecznik nie jest personą, którą można polubić od pierwszego wejrzenia, ani nawet od kilku kolejnych, ale z całą pewnością ma w sobie coś intrygującego, jakąś tajemnicę, którą chce się odkryć. No i jest jeszcze Puck, mały elf, który nie wiedzieć do końca czemu pragnie towarzystwa głównego bohatera, niby chce mu się zrewanżować za uratowanie życia, ale tak naprawdę jest to coś więcej.

No i cała ta mrożąca krew w żyłach otoczka, brudny i zepsuty świat, pełen demonów, lordów – ludożerców, polowań na potencjalnych heretyków i przemocy.

Myślę, że pomimo mojej początkowej niechęci sprawdzę dalsze...

Jagrys | 2019-04-23

Pierwsze było anime. Gwoli jasności: Mówimy o anime z roku 1997.
Innego dla mnie nie ma. Spojrzałam raz - i zakochałam się bez reszty. Pokochałam wszystko: Kreskę, muzykę, postać Czarnego Szermierza... Griffitha znienawidziłam śmiertelnie i na wieki. Niedługo potem trafiłam na mangę i pokochałam "Berserka" jeszcze bardziej. Najpierw czytałam po angielsku, później polskie tłumaczenia fansuberskie i byłam zachwycona. To najlepsza manga i komiks wszechczasów. Przegrywa z nim nawet Thorgal. Lubię Thorgala, naprawdę, ale Miura rządzi. Spęczniała emocjami, bardzo, ale to naprawdę bardzo czekałam na oficjalne polskie wydanie. Cieszyłam się jak dziecko, któremu kochany wujaszek przyniósł torbę cukierków. A potem przyszedł zawód i gorzkie rozczarowanie. "Berserk" w wykonaniu JPF jest ordynarny w najbardziej trywialny sposób. Zgoda, "Berserk" nie jest bajeczką dla niewiniątek. Bezwzględny, ze wszech miar brutalny świat "Berserka" napędza przemoc, seks i śmierć. Bohaterowie mangi klną...

kondzix666 | 2017-08-24
Na półkach: Mangi, Przeczytane

Świetna manga i dużo lepsza niż anime w, którym pokazano bardzo mało elementów fantastycznych i mniej wydarzeń, które miały miejsce w mangowym pierwowzorze.

SatanSerduszko2 | 2016-11-04

Prawdopodobnie najlepsza manga jaką czytałem w życiu. Komiks przeznaczony jest dla starszych odbiorców, więc na pewno spodoba się tym co lubią dużo krwi, śmierci i flaków :).

LuPo12 | 2013-08-15

Dark fantasy w najlepszym wydaniu.
Manga opowiada historię Gutsa, tajemniczego, ponurego wojownika który chodzi od miasta do miasta polując przy pomocy swego olbrzymiego miecza Dragonslayera na sługi Apostołów, członków tzw. "Ręki Boga".
Ta manga jest ekstra. Co tu dużo mówić, po prostu wymiata.
Świat po którym kroczy Guts jest przesiąknięty brudem i zepsuciem tak charakterystycznym dla średniowiecza.
Kolejmym dużym plusem mangi jest jej główny bohater.
Zgorzkniały i zmęczony szermierz posiada wszystkie cechy tak charakterystyczne dla ostatnio kreowanych bohaterów. Daleko mu od szlachetnego wojownika, a bliżej do buca którego nie interesuje nic prócz własnych interesów. Jednak kiedy czytelnik wczytuje się w kolejne strony mangi powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego co go takim stworzyło. Sprawia to że Gutsa łatwiej nam zrozumieć, i jesteśmy w stanie mu współczuć. Tak samo prezentuje się sprawa jeśli idzie o postacie drugoplanowe. Stanowią one ciekawą przeciwwagę dla...

zydu | 2012-02-07

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem i chyba już lepszej nie przeczytam (końca na szczęscie nie widać).
Fajnie by było gdyby dokręcili anime do kolejnych tomów.

addam23 | 2015-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks, 2015
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Niezwykle brutalna manga dla dużych chłopców (również tych którzy w takich lubią się zmienić od czasu do czasu). Brutalny mściciel, odziany na czarno, z mieczem większym niż on sam, z kuszą maszynową i działem w rękach, siejący zniszczenie, pożogę, i robiący krwawą sieczkę wśród o wiele bardziej od niego podłych osobników. Brzmi całkiem sympatycznie, prawda? :)
Pomiędzy dziesiątkami obciętych głów, znaleźć nawet można jakąś, nawet ciekawą, historię. Jest jej niestety trochę za mało.
Jest tło, jest jakiś żyjący świat za plecami, ale wszystko to jest ledwo dostrzegalne pod kałużami krwi i stosami obciętych członków.

Całkiem przyjemnie odnajdowało mi się w sobie nastolatka, podczas obserwowania poczynań bezwzględnego Gutsa (aka - oczywiście - Czarny Rycerz :) ). Nie mniej jednak, przy takiej dawce rąbanki, myślę że kolejne tomy szybko mogą mnie znudzić.
Mam nadzieje, że znajdę w nich więcej treści, mniej machania mieczem.

7=/6++

Kolejna manga, za którą się zabrałam. Trzy wygrane tomy czekały w kolejce i się doczekały. Nie miałam oczywiście zbyt wielkich oczekiwań względem tej mangi. Czy faktycznie warta jest uwagi? A może się na niej przejechałam?

Przyznaję, że dość miło spędziłam czas z tym tomem. Jakoś nie bardzo przepadam za średniowiecznym klimatem, ale tej mangi nie wyobrażam sobie w żadnym innym, bo to właśnie jej urok!

Głównym bohaterem jest Guts (tytułowy Berserk). Już na samym początku odniosłam wrażenie, że jest to typ człowieka, który został wykreowany, żeby irytować czytelnika swoim zachowaniem i chamskimi odzywkami. Powinnam go przynajmniej znienawidzić, jak pewnie zakłada plan autora, a później, ze stopniowym poznawaniem go, bardziej polubić. Mimo tego ja już go polubiłam. Pomimo, że nie pochwalam jego niektórych zachowań i uważam, że jego chamskie odzywki nie są potrzebne, ale jest w nich sporo racji. Wiem, że jest to czymś uwarunkowane. Jest niezwykle silny i tajemniczy. Wydaje się, że...

Rebe | 2018-08-21
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Kilka dni temu postanowiłem w końcu się zapoznać z mangą Berserk stworzoną przez Kentarou Miura i w tym celu nabyłem pierwsze cztery tomy tak "na próbę", żeby przekonać się czy oby na pewno mi podejdzie. Po przeczytaniu 1-4 stwierdziłem, że ta seria jest po prostu REWELACYJNA i z miejsca zamówiłem tomy do 13. 😊 Wcześniej słyszałem o Berserku wiele dobrego, ale nie sądziłem, że jest aż tak dobrą pozycją. Nie popełniajcie więc mojego błędu i nie kupujcie paru tomów, tylko od razu większą ilość.😉 W Polsce Berserk wydawany jest przez j.p.fantastica i aktualnie mamy dostępnych 18 tomów, a tom 19 zapowiedziany jest na 25 września 2018 roku. Także tego ja serdecznie polecam fanom fantasy/dark fantasy. Dla mnie absolutny must have.❤️ A i co ważne tytuł 18+, znaczy się nie dla dzieci.😉

fałszywy | 2015-02-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 01 lutego 2015

Dark Fantasy z całym dobrodziejstwem inwentarza!
Świat inspirowany na średniowieczu, przesiąknięta brudem i zepsuciem rzeczywistość, wszechobecna przemoc. Bohater, który niewiele ma wspólnego z klasyczną definicją bohatera. Szereg pytań które kłębią się w głowie po lekturze pierwszego tomu.
Rysunki miejscami troszeczkę zbyt chaotyczne, szczególnie przy walkach, których w pierwszym tomie było naprawdę dużo, ale w odbiorze całości nie przeszkadza to w znacznym stopniu.
Zapowiada się epicka opowieść!.