Wyzwanie czytelnicze LC

Mój tata jest olbrzymem

Wydawnictwo: Literatura
Karkam

Tata bardzo lubi spędzać z Miśkiem czas. Razem podejmują nowe wyzwania, odkrywają, zdobywają - jak prawdziwi bohaterowie. Czasem coś nie wychodzi i są z tego kłopoty, albo mama krzyczy, że znów robią głupoty. Tacie jest przykro, że synek musi tego słuchać. Ale dla Miśka to nie problem, przecież jest mądry i wie, że jego tata jest najlepszy. Najodważniejszy. Najmądrzejszy. Że jest olbrzymem.

Ilustrator: Artur Gulewicz

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Magdalena | 2014-05-28

"Bo musicie wiedzieć, że ja mam strasznie fajnego tatę!" - tak 9-letni Misiek rozpoczyna swoją opowieść. Poznamy w niej perypetie rodziny chłopca, a przede wszystkim jego męskiej części. Bo "Mój tata jest olbrzymem" opowiada głównie o mężczyznach. Tych młodszych i tych nieco starszych.

Tytułowy tata-olbrzym to typowy przedstawiciel płci męskiej. Kiedy tylko żona znika z pola widzenia, karmi syna pizzą, przeklina, przechwala się, wygłupia i ogląda za młodymi dziewczynami. Misiek nie do końca rozumie swojego tatę, zwłaszcza że czasem robi to, czego surowo zabrania i zdaje się zaprzeczać sam sobie. Chłopiec przeżywa z ojcem liczne przygody, a tata no cóż.. nie zawsze zachowuje się, jak na rodzica przystało.

Zacznę może od rekomendacji wydawcy, co do wieku potencjalnego czytelnika. Oficyna proponuje tę książkę od lat 5. Śmiem zanegować to zalecenie. Dlaczego? Wątpię, aby 5-letnie dziecko rozumiało sens użycia słowa "gówniane" w publikacji. Z jednej strony ojciec, który takich...

Dzisiaj mam dla Was kolejną niezwykle wesołą książeczkę pełną zabawnych sytuacji z życia pewnego chłopca i jego ukochanego taty, którego pomysły momentami są tak rozbrajające, że podczas czytania nie raz wybuchnęliśmy z synkiem śmiechem :)

Misiek to chłopiec, który nader wszystko uwielbia swojego tatę. Jest on dla niego autorytetem, bohaterem, najmądrzejszą osobą na świecie, która zawsze ma rację :) To nic, że tata czasem popełnia gafy, to nic, że nie chce zgodzić się na pieska, bo Misiek wie, że jeśli będzie prosił wystarczająco długo to i tak przekona tatę. Tata Miśka ma czasem naprawdę dziwne pomysły. Na przykład wtedy kiedy mama pojechała na dwa dni do babci, która skręciła sobie kostkę. Tata wymyślił, że przez cały ten czas będą jedli pizze, będą oglądali skoki narciarskie, siedzieli do późna i czytali książki, a potem znowu będą jedli pizzę. Oj możecie sobie tylko wyobrazić jak po takich dwóch dniach stęsknili się za mamą ;)

A wyjazd nad morze na wakacje? To dopiero była...

Boguśka Kowalska | 2015-03-10

Genialna. Całą rodzina zaśmiewaliśmy się do łez. Synek poszukuje u swojego taty "olbrzymowych" cech. Mamy wszyscy niezły ubaw.

eliza | 2015-10-10

Bardzo fajna książka. Dowcipna.

michallica | 2018-10-19
korynt | 2017-09-08