Podła dzielnica

Tłumaczenie: Teresa Komłosz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Ways of the Dead
Ag2S

Mroczna atmosfera, wyraziste postacie, sugestywna narrację oraz intryga, która nie pozwali Wam oderwać się od czytania. Sully Carter to dziennikarz „The Washington Post” w ostatnich latach świetności tej gazety. Ma za sobą karierę korespondenta wojennego, która pozostawiła ślady nie tylko na jego ciele, ale i na psychice; zbyt często sięga po whisky, próbując się uporać z bolesną przeszłością...

Sully Carter to dziennikarz „The Washington Post” w ostatnich latach świetności tej gazety. Ma za sobą karierę korespondenta wojennego, która pozostawiła ślady nie tylko na jego ciele, ale i na psychice; zbyt często sięga po whisky, próbując się uporać z bolesną przeszłością i poczuciem straty.
Kiedy nastoletnia córka sędziego federalnego, jednego z najbardziej wpływowych obywateli miasta, pada ofiarą zabójstwa, policja aresztuje i oskarża trzech czarnych chłopców zamieszkałych w pobliżu miejsca zbrodni. Sully uważa jednak, że śmierć dziewczyny może się łączyć z kilkoma wcześniejszymi sprawami, zlekceważonymi przez organy ścigania, między innymi ze zniknięciem atrakcyjnej studentki. Podejmuje więc własne, dziennikarskie śledztwo, podczas którego musi stawić czoło naciskom ze strony miejskich władz i policji, przezwyciężać ludzką nieufność, a także walczyć o swoje racje z przełożonymi.
Nawiązująca do autentycznych zbrodni z lat dziewięćdziesiątych XX w., określanych jako „morderstwa z Princeton Place”, powieść Neely’ego Tuckera łączy w sobie żywy dziennikarski styl i umiejętnie przedstawianą intrygę. Z pewnością zadowoli najbardziej wybrednych amatorów gatunku.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Optymista recenzuje | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Na pierwszy rzut oka nie byłem w stanie pomyśleć, że mrok jaki panuje na okładce, przesiąknął również treść. Tak, dokładnie. Jak tylko myślę o tej książce do głowy przychodzi mi na myśl nieprzenikniona czerń. Dziwne i przerażające wrażenie.

Neely Tucker jest doświadczonym dziennikarzem; trzynaście lat ze swej trwającej ćwierć wieku kariery spędził w „The Washington Post”. Jego pamiętnik...

Magdalena | 2014-06-25

"Podła dzielnica" to prawdziwa gratka dla wielbicieli mrocznych klimatów. Dawno nie czytałam powieści tak bardzo pogrążonej w mroku, i chociaż nie należy do kryminałów genialnych, warto ją przeczytać chociażby ze względu na tę niepowtarzalną atmosferę.

Waszyngton, koniec lat dziewięćdziesiątych. Sully Carter jest dziennikarzem "The Washington Post" i zbyt często zagląda do kieliszka. Próbuje uporać się z wciąż bolesną stratą ukochanej kobiety oraz z przeszłością korespondenta wojennego, która zostawiła ślady zarówno na jego psychice, jak i na ciele.

Ofiarą zabójstwa pada córka sędziego federalnego. Z uwagi na pozycję, jaką ojciec dziewczyny zajmuje w mieście, sprawa zostaje postawiona jasno: policja jak najszybciej musi schwytać mordercę. Kiedy trzech czarnych chłopców zostaje oskarżonych o zabójstwo, Sully jest przekonany, że policja jest w błędzie. Dziennikarz wysnuwa odważną tezę i łączy śmierć nastolatki z tajemniczymi zniknięciami młodych kobiet w okolicy.

Mamy wszystkie...

knigoholiczka | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Bardzo duża ilość recenzji na moim blogu to recenzje pozytywne. Dziś jednak mam bardzo duże wątpliwości i "Podłej dzielnicy" nie zaliczę chyba do książek, które będę polecać. Powiem uczciwie: moim zdaniem jest wiele ciekawszych kryminałów. Jedno jednak muszę przyznać: w czytaniu jest znośna, nie nudziła mnie.
Pierwszy rozdział rozbudził we mnie emocje. To taki prolog, ukazanie wydarzenie, które staje się najważniejsze w książce. Mowa w nim o wizycie Sarah, piętnastoletniej córki sędziego w sklepie. Powiecie no i wielkie co, co dziwnego jest w wizycie w sklepie? Otóż oczywiście jest to absolutnie normalne, ale nastolatkę w tym sklepie spotyka bardzo przykra sytuacja. Zostaje zaczepiona przez trzech czarnoskórych chłopaków i staje się obiektem obrzydliwych żartów. Wie, że chcą jej zrobić krzywdę więc ucieka do magazynu sklepu. Jakiś czas później zostaje znaleziona martwa.
Tak w skrócie wygląda fabuła książki. Policja i dziennikarz Sully próbują dojść, kto skrzywdził córkę sędziego....

Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=12483

Darek Jaroń | 2014-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2014

Dobry kryminał. Mroczny klimat, intrygujące postacie, ciekawa fabuła i element zaskoczenia. Zwykle rolę tego dobrego poszukiwacza prawdy odgrywa zblazowany detektyw. Tucker - doświadczony dziennikarz - w tej roli obsadził reportera i zabieg udał mu się świetnie. Sully - jak zblazowany policjant - pije, ma problem z kobietami i z odnalezieniem się w świecie po traumie sprzed lat. Wnikliwie, z narażeniem życia rozwiązuje zagadkę, którą inni, bazując na stereotypach, dawno chcieliby zamieść pod dywan.

Wojciech | 2015-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Czytając ten kryminał zastanawiałem się od początku kim będzie główny sprawca mając świadomość, że będzie to bohater, który jest z nami od początku historii do końca. Tak się stało. Książkę czytało się w miarę dobrze, ale to jej końcowe strony zaowocowały w całym tytule. Książkę jako początkowy czytelnik mogę polecić ;)

elninka | 2016-09-26
mmagia | 2016-09-21