Muszka Złotobrzuszka

Tłumaczenie: Władysław Broniewski
Wydawnictwo: Małysz
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Муха Цокотуха
muszka, pająk, komar, ślub, przyjęcie
SP1

Historyjka o biednej muszce i dzielnym komarze. Muszka znalazła pewnego razu nad wodą pieniążek i postanowiła kupić samowar, w którym będzie mogła robić herbatę dla wszystkich swoich przyjaciół owadów. Podczas jednego z przyjęć zły pająk oplątał Muszkę nicią i uwięził w sieci. Wszyscy goście uciekli, ale na szczęście w porę zjawił się dzielny komar, który przegonił intruza,uwolnił śliczną...

Historyjka o biednej muszce i dzielnym komarze.
Podczas jednego z przyjęć zły pająk oplątał Muszkę nicią i uwięził w sieci. Wszyscy goście uciekli, ale na szczęście w porę zjawił się dzielny komar, który przegonił intruza,uwolnił śliczną Muszkę, a na końcu pojął za żonę.

Ilustracje: Oleg Zotow

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

jacaranda71 | 2016-09-14
Przeczytana: 1975 rok

Nie, nie i jeszcze raz nie! Przez ten wierszyk nie mogłam spać w dzieciństwie. Reagowałam płaczem na widok tej książeczki. Pająk nie "oplątał muszkę w sieci", on ją spożywał na żywo. Pamiętam do dziś słowa "Mucha mdleje, ledwo żyje, łotr się śmieje i krew pije". Natomiast dzielny komar nie tyle "przegonił intruza", co obciął mu szablą łeb. Nie wiem, jak można tak straszne rzeczy czytać dzieciom.

Miho | 2014-10-13
Joanna | 2015-02-11