Muszka Złotobrzuszka

Муха Цокотуха
literatura dziecięca
Władysław Broniewski
muszka pająk komar ślub przyjęcie

Nie, nie i jeszcze raz nie! Przez ten wierszyk nie mogłam spać w dzieciństwie. Reagowałam płaczem na widok tej książeczki. Pająk nie "oplątał muszkę w sieci", on ją spożywał na żywo. Pamiętam do dziś słowa "Mucha mdleje, ledwo żyje, łotr się śmieje i krew pije". Natomiast dzielny komar nie tyle "przegonił intruza", co obciął mu szablą łeb. Nie wiem, jak można tak straszne...

• Ponownie
  • Chcę w prezencie