Między Hitlerem a Himmlerem generał Karl Wolff

Seria: Zdarzyło się w XX wieku
Wydawnictwo: Wydawnictwo Arkadiusz Wingert
DER ADJUTANT. KARL WOLF: DER MANN ZWISCHEN HITLER UND HIMMLER
historyczna

Jochen von Lang, autor wielu publikacji o nazistach, od lat wnikliwie badający dzieje III Rzeszy, a szczególnie ludzi, którzy jej przewodzili, napisał książkę wyjątkową. Wyjątkową, bowiem niezwykła jest pod każdym względem osoba, której życie i działalność autor przedstawia. Kariera Karla Wolffa była zarazem typowa dla przedstawicieli jego pokolenia, jak i na wskroś indywidualna. Generał wojsk SS, który nigdy nie dowodził żołnierzami na froncie. Człowiek, któremu powierzano wiele delikatnych misji, choć nie był dyplomatą. Administrator, który nie znosił papierkowej roboty, lecz blisko dwa lata zarządzał okupowanym terytorium Włoch.

źródło opisu: http://tropy-historii.pl/index.php

źródło okładki: http://tropy-historii.pl/index.php