Niemieckimi śladami po ziemi Obiecanej

Wydawnictwo: Literatura
historyczna

Ta dwujęzyczna (polski i niemiecki) książka jest zaproszeniem do spaceru po łodzi niemieckimi śladami. Niektóre z nich należą do najbardziej znanych zabytków miasta, np. Biała Fabryka Geyera, pałac Scheiblera oraz pałac Juliusza Heinzla. Jednak o wielu obiektach już nie pamiętamy, choc kiedyś odgrwały znaczącą rolą w życiu miasta.Książka została napisana przez studentów filologii germańskiej Uniwersytetu łódzkiego.

Moni | 2013-12-18