komiksy
angielski

Wonder Woman goes to hell! After playing Poseidon, Hades, and Hera against each other, Hades strikes back by kidnapping Zola and trapping her in the Underworld. It’s up to Wonder Woman — with a little help from the God of Love and the God of Smiths — to break Zola out. But what is Hades’ real game, and once you get into the land of the dead, how exactly do you get out?
Collects WONDER WOMAN #7-12.

źródło opisu: http://www.dccomics.com

źródło okładki: http://www.dccomics.com

czomicz | 2015-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Zabawy w ganianego z bogami ciąg dalszy. Diana zstępuje do piekła, aby ratować Zolę. Tam, dziwnym trafem, niemal zostaje żoną Hadesa... Kurczę... Pan Azzarello funduje nam telenowelę w iście wenezuelskim stylu... A mi się toto nadal podoba... Strach się bać... Co prawda później jest już lepiej, ale...
Za szatę graficzną nadal odpowiadają panowie Chiang (rozdziały 1-2 i 5-6) oraz Akins (części 3-4). Poznajemy również kolejnych bogów. Do wesołej gromadki dołączają genialnie narysowany Hefajstos, Afrodyta w swoim "stroju roboczym" (biedny Akins musiał się nieźle nagimnastykować, aby nie pokazać wszystkich walorów owego "stroju" i to w komiksie dla dorosłych... Viva porąbana Ameryka ze swoim fałszywym purytanizmem), Eros, Artemida, Demeter i Persefona.
Na koniec jeszcze stwierdzę, iż ja osobiście cieszę się, że akcja nie zaczęła jakoś szczególnie galopować, gdyż zarżnęłoby to klimat tego komiksu.
Nadal gorąco polecam.

Niekulturalna | 2015-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Zapraszam na https://niekulturalnakulturalnie.wordpress.com

Wonder Woman, uwikłana w boski konflikt, musi stawić czoło silniejszym od siebie i ochronić najmłodszego potomka Zeusa. W skrócie – wiele po pierwszym tomie się nie zmieniło. Z tym komiksem mam o tyle problem, że mogłabym słowo w słowo przekopiować akapity z recenzji „Krwi”, która nie wiele różni się od „Trzewi” i wszystko by pasowało.

Zola i jej nienarodzone dziecko dalej są w niebezpieczeństwie. Tylko Wonder Woman może wyciągnąć ich z czeluści Hadesu. Z pomocą ruszają jej boski kowal – Hefajstos – i jego syn Eros. Diana musi stawić czoła wielu przeciwnością i zrozumieć, kto tak naprawdę jest jej sprzymierzeńce. Bogom Olimpu bowiem nie można ufać.

To nie tak, że drugi tom „Wonder Woman” mi się nie podobał. Panuje jednak ogólne przekonanie, że kontynuacja musi być lepsza. Podświadomie właśnie na to liczyłam.

Historia Diany jest solidną, dopracowaną całością i widać, że twórcy trzymają się głównego zarysu całej historii...

Czas na komiks | 2015-12-05
Na półkach: Przeczytane, Paweł, Mariusz

Do lektury Krwi zabrałem się tego samego dnia, którego przyszła paczka. Zabrałem się i nie przerwałem czytania, dopóki nie skończyłem albumu. Historia, którą zaserwował nam Azzarello zupełnie mnie pochłonęła, ale i z lekka zszokowała. Tak, słowo „szok” chyba najlepiej oddawało moje emocje związane z lekturą tego albumu. Teoretycznie prosty i oczywisty zabieg, jakim było osadzenie księżniczki amazonek w historii skupionej na bogach olimpijskich i ich brudnych intrygach było strzałem w dziesiątkę. To był komiks o bogini, a nie o superbohaterce.

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał Mariusz

Krzysztof Lewandowski | 2015-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 12 lipca 2015

Panuje powszechne poszanowanie dla zasady, według której w drugiej części danego tytułu obowiązkowo musi być wszystkiego więcej, lepiej i szybciej. Pierwszy tom „Wonder Woman” okazał się satysfakcjonującym początkiem nowej serii. Od jego kontynuacji zatytułowanej „Trzewia” oczekiwałem przede wszystkim zastosowania wspomnianej reguły. W końcu historia zdążyła się rozkręcić, więc można było się spodziewać, że Brian Azzarello tylko przyspieszy akcję i uraczy nas wyśmienitymi kolejnymi zeszytami. Niestety albo Azzarello zawiódł, albo opisana zasada nie dotyczy komiksów.

Więcej na: http://gexe.pl/komiksy/art/4852,wonder-woman-trzewia

Hari_Seldon | 2017-05-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Dalszy ciąg wydarzeń z poprzedniego tomu. Diana musi poprosić o pomoc samego Hefajstosa, by uratować porwaną przez Hadesa Zolę…

Tom można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to wyprawa do piekła, a druga to starcie na Olimpie. W początkowej części albumu czytelnik może być też świadkiem wizyty w warsztacie Hefajstosta – poznajemy tu nie tylko nowych bohaterów, ale zostaje ujawniony kolejny mroczny sekret Amazonek – można stracić przez to resztki szacunku do tych wojowniczek. Podobało mi się bardzo jak poprowadzono ten wątek – przypominało mi to trochę finałowy odcinek serialu „Superman – The Animated Series”. Jeżeli zaś chodzi o wizję piekła, to jest ono odbiciem osobowości Hadesa – ciągle się zmienia i stanowi pułapkę bez prawie żadnych szans na ucieczkę. Przeciwnik ten okazuje się nad wyraz inteligentny i przebiegły – jego plany są autentycznie zaskakujące. Uważam jednak, że trochę tandetnie wypadł sposób „pokonania” go – trochę tak jakby scenarzysta nie miał pomysłu na...

Apfelbaum | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Wykorzystanie postaci Wonder Woman do zabawy z greckimi mitami jest czymś niezwykle ciekawym. Każdy projekt graficzny boga jest bardzo ciekawie pomyślany, zwroty akcji, charaktery bogów są cudowne, liczba tajemnic i rozwiązujących się zagadek jest idealnie w idealnej równowadze. Gruba kreska wygląda klimatycznie, a rysunki są dość ładne. Cieszę się że pierwsza seria z Wonder Woman, którą czytam jest tak dobra.

apl | 2015-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Drugi tom - dla mnie o krok lepszy od poprzedniego. Do konsekwentnie rozwijanej opowieści wprowadzani są kolejni 'sympatyczni' bogowie greccy - naprawdę pomysłowo narysowani ;) Ciekawe pomysły na rozwinięcie akcji odrobinę niestety są przewidywalne, ale jest i perełka... wspomnienie o pierworodnym dziecku Zeusa, którym chyba nie jest ten syn, który tym faktem się chwali... Jak już wspomniano, rysunek w komiksie jest znacznie przyjemniejszy niż w tomie nr 1 - choć jakoś wciąż nie mogę się przekonać do Zoli - najważniejsze jednak, że nia ma już 'skoków' wzerunkowych poszczególnych postaci. Zakończenie tomu 2 faktycznie motywuje do sięgnięcia po tom 3.

MaryGreenHood | 2016-10-16

Cały komiks 10/10 tylko postać Hadesa nie do końca mi się podoba. W każdym razie moje wyobrażenie boga Świata Umarłych jest zupełnie inne od tego,którego nam zgotowali Azzarello,Chang i Akins.

Szejk | 2015-10-25
Przeczytana: 24 października 2015

Bardzo dobre superhero. Tylko tyle i aż tyle. Polecam.

MauJan | 2018-07-31