Zasada 80/20

biznes, finanse

Zasada 80/20 głosząca, że 80 procent wyników wypływa tylko z 20 procent przyczyn jest jedyną prawdziwą zasadą najbardziej efektywnych ludzi i przedsiębiorstw. Leżący u jej podstaw schemat przewidywalnej nierównowagi został dostrzeżony po raz pierwszy sto lat temu przez włoskiego ekonomistę Vilfreda Pareta

Adam Rutkowski | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Jeśli chodzi o treść to wystarczy przeczytać 20% tej książki, aby dowiedzieć się, o czym jest. Reszta (80%) to wypełnianie stron na siłę przez autora jakimiś nic nieznaczącymi uwagami. Przypomina mi to sytuację, gdy student musi napisać esej na temat, na który ma niewiele do powiedzenia, oraz musi jakoś wypełnić minimalną wymaganą ilość stron. Szkoda, bo można było na temat zasady 80/20 napisać w naprawdę ciekawy sposób. Książka raczej dla osób, które zajmują się sprzedażą lub mają własną firmę. Rozdział "Inteligentni i leniwi" ma świetne wskazówki jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy, mimo że znałem je z innych książek i sam zaobserwowałem w życiu. Chodzi o m.in: miej specjalizację w wąskiej niszy, bądź ekspertem w tym co cię interesuje, poszerzaj WIEDZĘ, ucz się od mentora/lidera, pracuj na własny rachunek zamiast dla kogoś i tak dalej. Jednak te porady oraz więcej rad można znaleźć np. w "Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie" Harva Ekcera (polecam jego...

Marta | 2011-11-05
Przeczytana: październik 2011

Bardzo ciekawa pozycja, dla mnie odkrywcza.

Lookanio | 2015-04-15
Kuba Puchajda | 2014-12-10