Menedżer 80/20. Pracuj mniej, osiągaj więcej

2017-10-10
2017-10-10

Dobre Dobre Dobre

Dobre Dobre Dobre

Krótko i na temat, chociaż mogło być jeszcze krócej.
Anegdotki są rozciągnięte, również mamy wiele powtórzeń. Zasada Pareto jest mi znana i lubiana, gdyby tak nie było to książka mogłaby mi działać na nerwy.
Kilka technik stosuję w życiu codziennym i mogę je polecić.
Niestety choć wiem, że pozycja była dla mnie przyzwoita, to po kilku miesiącach już nic z niej nie pamiętałem.

Krótko i na temat, chociaż mogło być jeszcze krócej.
Kilka technik stosuję w życiu codziennym i mogę je polecić.

Jak na papkę coachingu to nawet przyzwoita książka. W sposób klarowny opisuje schematy, które powinny zadziałać. Ograniczona na szczęście jest coachingowa paplanina

Mocno zero-jedynkowa. O ile rzeczywiście stosowanie zasady optimum Pareto może być zyskowne, to jednak autor stawia mocno na człowieka jako jednostkę i rozwój pod siebie. To skuteczne, ale brak w książce spojrzenia na współpracowników. Do tego sporo powtórzeń, plus język wszechwiedzącego, zamiast osoby chcącej przekazać swoje doświadczenia.

Dużo powtórzeń, za dużo. Mogłaby być o połowę krótsza.

Dużo powtórzeń, za dużo. Mogłaby być o połowę krótsza.

Przykłady, anegdoty i historie, do których odwołuje się autor omawiając "typy" menedżerów 80/20, w mojej ocenie są trochę "przegadane" i zbyt rozbudowane. Niemniej jednak nie uważam żeby odbierało to wartość tej lekturze. Naprawdę solidny materiał porządkujący, wydawać by się mogło oczywiste sposoby postępowania, które pozwalają z wykorzystaniem Zasady żyć i pracować nade wszystko mądrzej. Dla każdego menedżera w mojej ocenie pozycja obowiązkowa w kanonie lektur.

Jak z większością tego typu książek. Nie jest to treść, która zmieni Twoje życie, ale możesz z niej wyciągnąć wiele interesujących informacji. Dla mnie pomocna przede wszystkim w kwestii zarządzania czasem. Myślę, że warto się zapoznać, jeśli myśli się o poważnej karierze zawodowej, czy własnym biznesie.

Według mnie obowiązkowa pozycja dla każdego przedsiębiorcy i każdej osoby, która chcę coś osiągnąć w biznesie. Niekoniecznie nawet prowadząc swój biznes.
10 naprawdę dobrych metod (pomysłów) na siebie, zarządzanie swoim czasem i ogólnie pojętą współprace i prace w biznesie. Polecam szczególnie roztargnionym osobom.
Anusz okaże się, że nawet nie wiedziałeś a stosujesz którąś z opisanych metod :)

Anusz okaże się, że nawet nie wiedziałeś a stosujesz którąś...

Bardzo inspirujaca ksiazka. Miejscami trywialna, ale dajaca do myslenia (i dzialania).

Lekki poradnik opisujący 10 różnych sposobów na bycie menedżerem 80/20. Kilka ciekawych rzeczy można z niej wyciągnąć, ale bez rewolucji.

• Biznes
  • Samorozwój