This Book Is Full of Spiders: Seriously, Dude, Don't Touch It

Okładka książki This Book Is Full of Spiders: Seriously, Dude, Don't Touch It David Wong
Okładka książki This Book Is Full of Spiders: Seriously, Dude, Don't Touch It
David Wong Wydawnictwo: Thomas Dunne Books fantasy, science fiction
This Book Is Full of Spiders: Seriously, Dude, Don't Touch It
Thomas Dunne Books
2012-01-01
2012-01-01
John ginie na końcu David Wong This Book Is Full of Spiders

Niezła kontynuacja, choć do poziomu "John ginie na końcu" trochę zabrakło. Sarkastyczny ton nie zawsze się sprawdza. Zabawnie zgryźliwe opisy są jakby rzadziej stosowane. Co prawda Wong w ciekawy sposób wykorzystuje konstrukcję opowieści o zombie, dzięki czemu jego powieść zyskuje sporo świeżości, ale wszystkiemu brakuje jednak tego "kopa". "This Book Is Full of Spiders" przypomina samolot na pasie startowym: jest rozpędzony i wydaje się, że już oderwie się od podłoża, a jednak nie potrafi się unieść i wciąż pędzi i pędzi. Nie jestem też pewien, czy dobrze Wong zrobił rozwiewając wiele znaków zapytania dotyczących Cieni. Ale ja zawsze bardziej sobie ceniłem w tego rodzaju opowieściach tajemnicę niż odpowiedzi. Niemniej jednak jest to wciąż kawał całkiem fajnej rozrywki.

• Po angielsku
  • 2017

Dodaj cytat z książki This Book Is Full of Spiders: Seriously, Dude, Don't Touch It