Magda, Paweł i Ty

Siedmioróg
1999-01-01
1999-01-01
przyjaźń zabawa przygoda dzieci

Książeczka "Magda, Paweł i Ty" autorstwa Krystyny Kleniewskiej-Kowaliszyn jest utworem bardzo nierównym, przynajmniej w moich oczach jako współczesnego, dorosłego czytelnika. Raziła mnie zbytnia infantylność i opisywane w niej niektóre zachowania dzieci - ich rzeczywistość była moją dziecięcą rzeczywistością i trudno mi sobie wyobrazić to, co w książce się działo, np. pranie podkolanówek przed urządzeniem ogniska ;)

Ale książka ma również swoje plusy, czyli rebusy i zagadki porozrzucane po książce czy mądrości życiowe przekazywane na podstawie przygód Magdy na wsi i Pawła na koloniach (wilcze jagody są tu bardzo dobrym przykładem). Bardzo podobała mi się także więź między rodzeństwem, którzy utrzymywali ze sobą kontakt listowy przez całe wakacje.

Można powiedzieć, że książka trochę się już zestarzała i nie jestem pewna, czy dzisiejsze dzieci byłyby nią jeszcze zainteresowane. Ogólnie taki średniaczek ;)

Bardzo Dobra!!!!!!!!!!!! polecam mojemu bratu naprawdę ekstra!!

Bardzo Dobra!!!!!!!!!!!! polecam mojemu bratu naprawdę ekstra!!

Mam ją ale starszą wersje z 1991 roku więc trochę jest inna i według mnie lepsza. :)

lektura klasy II

lektura klasy II

• Dzieciństwo
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Lektury szkolne
  • Wczesna młodość
  • Książki do uzupełniania i dekorowania

Dodaj cytat z książki Magda, Paweł i Ty