Ameryka Północna

Tłumaczenie: Marek Czekański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Śladami odkrywców". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: GeoCenter
North America
popularnonaukowa
Jastrzębski

Książka Ameryka Północna opowiada o historii tego kontynentu - od najdawniejszych czasów, przez okres rozkwitu wielkich cywilizacji, aż po lata europejskiej kolonizacji.Dowiesz się z niej wiele o rdzennych mieszkańcach tego kontynentu: od budowniczych starożytnych miast z plemienia Hopi po Siuksów wędrujących po Wielkich Równinach. Opowiemy też o spustoszeniach jakich dokonali w Ameryce Północnej europejscy kolonizatorzy, o tragicznej historii Indian, a także powstałych tu nowych państwach: Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

źródło opisu: Geo Center 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie