Polska bez mafii...

Okładka książki Polska bez mafii... Marek Biernacki, Marcin Trzciński
Okładka książki Polska bez mafii...
Marek BiernackiMarcin Trzciński Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MOST reportaż
reportaż
Oficyna Wydawnicza MOST
2002-01-01
2002-01-01
Mafia Pruszków wywiad

O ile łatwo znaleźć na rynku książki porusząjące temat gangsterki i "chłopców z miasta", tak wybór książek o funkcjonowaniu policji i ministerstw jest mocno ograniczony. W wywiadzie tym nie znajdziemy barwnych historyjek, omawiane są konkretne rozwiązania na konkretnych przykładach.

Momentami mi się dłużyło, ale warto przeczytać. Daję 6, dlatego że znalazłem parę nieścisłości.

Aha, pojawia się też kilka rozbieżności, jeśli porównamy z ostatnią książką masy.

Np. wg tej książki baranina był bardzo ważną postacią w półświatku, masa temu zaprzecza i twierdzi, że to jeden z największych mitów.

Kolejna sprawa - zrzutki na kumpli w więzieniu. Masa twierdzi, że takie akcje należały do rzadkości, i że prędzej przejmowało się interesy "kolegi" niż mu pomagało.

Nastepna rzecz - wg tej pozycji pershing byl wlascicielem firmy italmarca. U masy jest inna wersja - pershing miał w to wejść, ale ostatecznie postawił na inne interesy i tego nie zrobił. Italmarca nalezala rzekomo do gawronika i masy.

Ogólnie spora ilość ciekawych informacji o strukturach państwa. Trochę przykre jest to jak bardzo polityczna walka między partiami odbija się na wynikach policji. Politycy zapominają, że powinni służyć obywatelom i wzajemnie sobie utrudniają albo wręcz niweczą pracę poprzedników.

• Policjanci i złodzieje
  • Przestępczość
  • Kryminalistyka

Dodaj cytat z książki Polska bez mafii...