Na krawędzi świtu

Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 11)
Wydawnictwo: Inne
Edge of Dawn
Kasik

Dwadzieścia lat po terrorze Pierwszego Świtu... kiedy to ludzkość dowiedziała się, że wampiry żyją potajemnie wśród nich... króluje przemoc, ponieważ dwa gatunki walczą o swoją pozycję we wzajemnej koegzystencji. Jedyną grupą, której udało się zachować kruchą harmonię jest Zakon, elitarny oddział wojowników Rasy, którzy poświęcili się chronieniu zarówno ludzi, jak i wampirów. I w tym...

Jedyną grupą, której udało się zachować kruchą harmonię jest Zakon, elitarny oddział wojowników Rasy, którzy poświęcili się chronieniu zarówno ludzi, jak i wampirów. I w tym niepewnym świecie rozdartej na strzępy lojalności i rozwianego zaufania, Mira, ognisty dowódca oddziału, przekonuje się, że w każdej walce ponosi się ogromne osobiste koszty.

Wychowana w Zakonie Mira zawsze wierzyła w kodeks wojownika i wymierzanie błyskawicznej, czasem nawet kończącej się śmiercią... sprawiedliwość. Lecz tym czego ona pragnie nawet bardziej niż ciężko wywalczonej akceptacji Zakonu, jest Kellan Archer, niesamowicie gorący, ale głęboko zraniony wojownik Rasy. Zakochana w nim od dzieciństwa, Mira raz przebiła się przez jego twardą skorupę, podczas nieoczekiwanej, zachwycającej nocy. Lecz następnego dnia on tajemniczo zniknął, by nigdy nie powrócić.

Kellan nie przypuszczał, że kiedykolwiek dane mu będzie znowu ujrzeć Mirę... lub, że będzie musiał zmierzyć się z prawdą, z powodu której ją zostawił. Po tym jak przed laty porzucił Zakon, teraz przewodził grupie ludzkich rebeliantów skupionych na realizowaniu ich własnych idei Nowego Prawa. Mimo to ważne zadanie jakim było pewne porwanie, stawia go bezpośrednio, twarzą w twarz z przeszłością, której starał się uniknąć, i uderzająco piękna kobietą, o której rozpaczliwie próbował zapomnieć.

A kiedy napięcie sięga zenitu i rośnie ryzyko rozlewu krwi, Kellan i Mira muszą wybrać jaką zająć stronę... w rozbieżnych misjach, które są sensem ich życia, a także zdecydować co począć z elektryzującą namiętnością, która obudziła się w ich sercach.

źródło opisu: www.granice.pl

źródło okładki: www.granice.pl

Magda | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Zaskakująca. Zwłaszcza, że pomiędzy tym a poprzednim tomem jest straszny przeskok. Nagle dzieciaki z poprzedniego tomu teraz są młodzieżą i dorosłymi członkami Zakonu, jego żołnierzami. Poznajemy nowe pokolenie obrońców ludzkości i swej rasy. Ale także dawno zapomniany wróg powraca. Ktoś, z kim Starożytni nie potrafili sobie poradzić, teraz zagraża całej ludzkości i Rasie. Zaczyna się walka z czasem i nieznanym wrogiem. Stare i nowe pokolenie razem, ramię w ramię, stają do walki.

więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/2014/05/lara-adrian-edge-of-dawn.html

Clarissa21 | 2014-05-09
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Ej... gdzie zginęło kilkanaście lat z życia głównych bohaterów serii???
Jak zaczęłam czytać miałam wrażenie, że ominęłam którąś z książek, bo nie tylko bohaterowie się zmienili, przybyło nowych (np. syn Lucana i to już dorosły... ryli?) ale cały Świat uległ zmianie i to diametralnie!!!!
Po przebrnięciu przez pierwsze rozdziały i ogarnięciu się po tak szokującej zmianie, wciągnęłam się w akcję i oczywiście polecam bo nie odbiega od pozostałych cześć więc zdecydowanie godna polecenia pozycja, oczywiście dla fanów!!!

Cezar Kolcz | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015

Książka dobra. Nie podoba mi się tylko tak długi przeskok między poprzednim tomem a tym. Zakończenie zaskakujące. Historia pary różni się całkowicie od innych par - a to jest coś co w tej serii cenie najbardziej. Polecam

red_diva | 2015-10-30
Przeczytana: marzec 2015

Książka trzyma poziom poprzednich, ale ten przeskok czasowy... Za dużo rzeczy pominiętych, wszystkie dzieci już dorosły i wchodzimy tak naprawdę do całkiem zmienionego świata. Taki niedosyt czuję:/

Gabi | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Fajnie ponownie spotkać starych, "dobrych' wojowników i ich Dawczynie Życia.

W międzyczasie urosło nam nowe pokolenie wampirków, ale już wiadomo, że w niczym nie ustępują swoim tatusiom. Kellan, Nathan, Rafe i pozostali ... no no całkiem fajni i jak przystało na wojowników Zakonu, zabójczo niebezpieczni.

Ale wróćmy do Kellana, który jest bohaterem EoD. Nigdy bym nie pomyślała, że z takiego wycofanego, wyobcowanego,wiecznie zbuntowanego nastolatka wyrośnie taki wojownik Rasy. Czytając wciąż musiałam sobie przypominać, że Kellan jak na wampira Rasy jest stosunkowo młody. Przecież 30-sto kilku letni Kellan w porównaniu z mającymi po kilkaset lat Lucanem czy Teganem, to niemalże niemowlę w powijakach! A jednak trudno było mi oprzeć się wrażeniu, że jego poczynania cechuje pewna dojrzałość. Sposób w jaki próbował chronić Mirę i pozostałych. Nie do końca mu się to udało, ale liczy się, że próbował chronić bliskich. Co prawda uważam, że lepiej zrobiłby gdyby powiedział o wizji Miry. No...

chemiczna___ | 2015-05-03

Zawsze, ale to zawsze gdy kończę (nieważne jaką, ale dobrą) książkę czuję się jakbym zamknęła bezpowrotnie jakiś etap w swoim życiu. Póki czytasz książkę żyjesz nią, oddychasz, masz ją ciągle w głowie. W momencie kiedy natrafiam na jej ostatnie słowa i zamykam ją, to przez pierwsze chwile nie mam pojęcia co ze sobą zrobić.

Tak było i z tą książką. Baardzo długo jej szukałam, dosłownie wszędzie.
Nie będę pisać o czym jest ta historia, bo na dole i u góry jest pełno minirelacji.
Muszę powiedzieć, że cała seria Lary Adrian jest niesamowita. Pierwszy raz zetknęłam się z Lucanem i Gabriel jak byłam w szóstej klasie podstawówki.
Po prawie pięciu latach postanowiłam jeszcze raz przeczytać wszystko od nowa, to była jedna z najlepszych decyzji.
Historia o Mirze i Kellanie jest niesamowita i pełna napięcia. Aż ciężko uwierzyć, że główna bohaterka to ta mała dziewczyna, która przewijała się w poprzednich częściach.
Historia jest przepełniona uczuciami, kuszącą zmysłowością i aurą...

Mirela | 2015-01-02
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Zakończenie bardzo zaskakujące. Uwielbiam takie. ;)

W tej części znalazłam dużo tragicznych bądź przykrych wydarzeń dotyczących zarówno Miry, Kellana jak i innych członków Zakonu.
Wydawałoby się że już po wszystkim, że powieść kończy się tragicznie a tu jednak płomyk nadziei.
Jak zawsze wszystko skończyło się happy end'em. ;)

Blondynkaxd | 2018-02-13
Przeczytana: 26 lutego 2017

Kolejna długo wyczekiwana część o Wojownikach Rasy od Lary Adrian. Kocham tą serię, jest jedną z moich ulubionych. Tym razem bohaterami są Mira i Kellan których poznaliśmy we wcześniejszych tomach serii. Autorka świetnie to poprowadziła. Akcja dzieje się po 20-tu latach od poprzedniej części. Jestem pod wrażeniem twórczości autorki i jej pomysłów. Na wielki plus muszę dodać że zasługuje pojawianie się postaci z poprzednich tomów. Po tylu częściach ta seria jest tak samo świetna. Szkoda tylko że już w Polsce nie są one wydawane :/

Salinea | 2015-10-31

magda822 | 2018-06-07