Taniec z Diabłem

Tłumaczenie: Maria Stępień
Cykl: Mroczny Łowca (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Dance with the Devil
alith

Przygotujcie się na to, że wkroczycie w świat o bogatej mitologii, świat, w którym mroczni i niebezpieczni bohaterowie walczą, by nas chronić. Przygotujcie się na wieczną walkę. Przygotujcie się na zatracenie… Zarek jest najniebezpieczniejszym z Mrocznych Łowców. Przetrwał żywot jako rzymski niewolnik i wieki jako Mroczny Łowca na wygnaniu. Nikomu nie ufa. Z powodu uporczywego odmawiania...

Zarek jest najniebezpieczniejszym z Mrocznych Łowców. Przetrwał żywot jako rzymski niewolnik i wieki jako Mroczny Łowca na wygnaniu. Nikomu nie ufa. Z powodu uporczywego odmawiania wykonywania czyichkolwiek rozkazów, przebywa w odosobnieniu na Alasce, gdzie jego działalność jest mocno ograniczona i ściśle kontrolowana. Wielu boi się, że pewnego dnia Zarek wykorzysta swoje moce nie tylko przeciwko wampirom, ale i ludziom, a dziewięćset lat banicji uczyniło go zbyt nienawistnym, by dało się go uratować.

Pragnący go zabić bogowie zgadzają się z wielkimi oporami, by najpierw osądziła go nimfa sprawiedliwości, Astrid. Astrid nigdy jeszcze nie uznała nikogo niewinnym, a jednak w Zareku dostrzega coś, co chwyta ją za serce. Łowca reaguje na nawet najdrobniejsze akty dobroci ze zdziwieniem i podejrzliwością.
Podczas gdy Astrid walczy, by zachować bezstronność - chociaż Zarek coraz bardziej ją pociąga - egzekutor już wyruszył, gotów wykonać wyrok…

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2011

źródło okładki: http://mag.com.pl

Cezar Kolcz | 2016-06-26
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Zaskakująco dobra. Ciekawie i przejmująco opisane losy głównego bohatera. Nieprzewidywalne zakończenie, zaskakujący przebieg akcji no i oczywiście nieprzesadzone i nienużące sceny "dla dorosłych". Niestety jest książką krótką do przeczytania w jedne południe. Mimo tego polecam i pozdrawiam:)

zabielka | 2013-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 16 października 2013

Troszkę grozy, troszkę mistyki, troszkę erotyzmu, troszkę humoru, troszkę wszystkiego. Nie mogę zrobić nic innego jak szczerze polecić. :)

Martyna | 2015-05-26

Zerek jest jednym z moich ulubionych mrocznych łowców, a książka jest niezwykle wzruszająca i poruszająca...piękna po prostu

kasandra_85 | 2011-07-06
Przeczytana: lipiec 2011

wolfie | 2013-04-07

Wprost nie mogłam się doczekać, kiedy dostanę w swoje ręce trzecią część serii "Mroczni Łowcy" - "Taniec z diabłem".
Zaczęłam czytać i poczułam ogromne... rozczarowanie. Nie przemówiła do mnie postać Zareka, w książce zabrakło mi odrobiny napięcia i akcji. Za to polubiłam jeszcze bardziej postać Simi. Zdecydowanie wolałam czytać o przygodach Wulfa i Cassandry z "Pocałunku Nocy".
Pomimo głównej tematyki - mitologii, książka pokazuje, jak przeszłość może niekorzystnie wpłynąć na psychikę człowieka.

myślnik | 2013-05-12
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: 2012 rok

Tam gdzie mieszają się bogowie,spodziewajcie się kłopotów!

Niebezpieczny,odizolowany wojownik.
Sam jest sobie panem,co sprowadza nad jego głowę topór sprawiedliwości.

Co zrobić ze wściekłym psem,który lada moment może urwać się z łańcucha i pogryźć właściciela?!
Najlepiej go zabić.
Ale w świecie,gdzie każdy,każdemu patrzy na ręce,nie można od tak wykonać egzekucji na najlepszym najemniku.
Najpierw krótki sąd,najlepiej przez kogoś,kto nigdy nie uniewinnia,i po kłopocie.

Niewdzięczna misja przypada Astrid.
Oślepiona dla bezstronności,sama na mroźnej Alasce,zdana na łaskę człowieka,którego ma skazać na śmierć.
Cudnie,po prostu cudnie!!!

Wściekły,zamknięty,skrzywdzony Zarek,którego serce skrywa wiele dobroci i ciepła,w mroźnym nieprzystępnym krajobrazie,skazany na towarzystwo kobiety,które porusza jego duszę.

Niewdzięczna misja.
Osąd,który z każdym krokiem komplikuje się jeszcze bardziej.
I uczucia,pojawiające się jak jasna kometa na ciemnym niebie.

Tam gdzie rodzi się coś...

Ghost_Girl | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

Zarek został setki lat temu wygnany na Alaskę za wymordowanie całej swojej wioski.Po incydencie z policją Artemida postanawia go zabić. Acheron przeciwny temu stwierdza żeby wysłać nimfę sprawiedliwości- Astrid,by ta go osądziła...Lecz zabójca Mrocznych Łowców już rozpoczął polowanie...W książce poznajemy przeszłość Zareka,powód jego śmierci jako człowieka.Było wiele takich scen,przy których miałam łzy w oczach...Od początku gdy w poprzednich częściach pojawiła się postać Zareka nie mogłam się doczekać,aż przeczytam jego historie...Jest on jedną z moich ulubionych postaci z serii Mrocznych Łowców...Zdecydowanie polecam.

Recenzje-w-duecie | 2013-02-18

Świetna, wzruszająca książka. Bardzo podobały mi się cytaty z Małego księcia - a historia niewolnictwa i wielkiej miłości wycisnęła ze mnie łzy - Polecam - warto

książek: 1988
Magda | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czekałam na tę część z niecierpliwością. I bardzo pilnowałam się, by nie sięgnąć po ebooka. Zdecydowanie to najlepsza z wszystkich trzech części wydanych w Polsce. Płakałam przez pół książki. Z pewnością miał na to wpływ główny bohater, którego uwielbiałam już z wcześniejszych pozycji. Jego losy odkrywane przez sny sprawiały, że traciłam widoczność przez łzy (dobrze, że wsiąkały w kołderkę, a nie kartki książki)i niejednokrotnie musiałam odejść od czytania dla uspokojenia, a to bardzo rzadko się zdarza. Wyjaśniła się także częściowo zagadka Acherona i Simi. Swoją drogą przy niej też płakałam, kiedy to prawie umarła i wołała swego "tatę". Polecam gorąco każdemu, kto jakimś cudem jeszcze się zastanawia nad sięgnięciem po serię o Mrocznych Łowcach.

Gadyuka | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Książka ciekawa, wciągająca, dobrze się ją czyta. Utrzymana jest w mrocznych klimatach, związanych z mitologią jak i fantastyką popularną w XXI wieku, za to oczywiście ogromny plus. Postaci przypadają do gustu. Zakończenie mnie wzruszyło i pojawiły mi się łzy w oczach, czego nie doświadczyłam przy żadnej książce, którą czytałam. Jedynym minusem jak dla mnie jest za dużo scen erotycznych, które oczywiście są przeze mnie mile widziane w tego typu książkach, jednakże uważam, że powinny one być zredukowane o połowę, gdyż czytając to momentami miałam wrażenie, że czytam książkę o seksie, nie fantastykę. Ale pomijając ten mały minus, polecam każdej dziewczynie. ;)