Wyzwanie czytelnicze LC

Zagadka tworzenia krwi

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
żabot

Książka prezentuje nową dziedzinę wiedzy - hematologią doświadczalną i dziedziny jej pokrewne, których osiągnięcia doprowadziły do poznania procesów biologicznych związanych z wytwarzaniem komórek krwi. Autor przedstawia współczesne poglądy na zasady funkcjonowania układu krwiotwórczego oraz na powstawanie i leczenie nowotworów tego układu. Szczególną uwagę poświęca przeszczepianiu szpiku jako metodzie leczenia białaczek, nabytego braku wytwarzania szpiku (aplazja) i wrodzonych zaburzeń wytwarzania krwi. Z kart książki wyłania się też obraz międzynarodowej społeczności uczonych, którzy tworzą opisywany dział medycyny doświadczalnej.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1987

źródło okładki: Zdjęcie autorskie