Wycinanki z papieru

Wydawnictwo: RM
Craft workshop : paper cutting
rękodzieło

Praktyczny przewodnik przybliżający tradycyjna sztukę wycinanek z papieru, opisujący krok po kroku sposób wykonania prezentowanych projektów, ilustrowany ponad 250 kolorowych fotografiami. zawiera inspirujące i praktyczne projekty prostych, lecz pięknych wycinanek z papieru oraz szczegółowe instrukcje, opisujące kolejne etapy wykonania poszczególnych projektów, m.in. meksykańskich proporczyków, papierowych zasłon, portretowych profili i subtelnych scherenschnitte. Przedstawiono w niej także przykłady najciekawszych prac współczesnych artystów oraz krótki opis historii sztuki tworzenia wycinanek, a także niezbędnych materiałów i narzędzi. W książce zaprezentowano nowoczesne podejście do tradycyjnego rękodzieła.

Fotografie: Peter Williams

Ramen | 2016-11-14