Jak na szachownicy

Czytelnik
1974-01-01
1974-01-01
Ewa Fiszer

Życie to skomplikowana gra i w jej trakcie dopiero poznajemy jej zasady. Często jedna decyzja potrafi pociągnąć za sobą cały łańcuch rozmaitych konsekwencji, które mają wpływ na niejedno życie ludzkie. Każdy ruch, czyn lub wybór może być niezwykle ważny dla wielu osób. Błędy na szachownicy mogą grę mocno skomplikować, błędy w życiu mogą skomplikować i spowodować zmiany nieodwracalne (czasem tragiczne w skutkach) w życiu własnym oraz naszych bliskich.
Książka ukazuje czytelnikom rodzinę na krawędzi całkowitego rozpadu, na prawdziwym życiowym zakręcie. Ojciec, matka, dwójka dzieci - chłopiec i dziewczynka. Do tego jeszcze służąca i opiekunka zarazem. Każde ze swoimi problemami. Rodzina do ubogich nie należy, lecz źródła jej klęski nie leżą w jej pozycji materialnej. Źródło ich klęski tkwi w obyczajowości, rozwiązłości, braku moralności. Autorka szczególnie piętnuje zjawisko zdrady małżeńskiej. Głowa rodziny, pan Blanchard, nie docenia rodziny, nie cieszy się swoim małżeństwem i zdrada goni zdradę. Życie erotyczne przesłania mu życie rodzinne. Wszystko w końcu się wydaje i zapada decyzja o rozwodzie. Konsekwencje podjętych decyzji i wyborów w tym trudnym czasie będą brzemienne w skutkach dla całego otoczenia. A co z tego wszystkiego wyniknie i jak zakończy się ta rodzinna historia? Nie spoileruje, nie zdradzam, nie ujawniam. Zachęcam za to gorąco do lektury.
Świetna, wybitna, znakomita książka. Lektura pierwszorzędna, lektura wciągająca, lektura wyśmienita. Nic dodać, nic ująć, tylko czytać.

• Obyczajowe
  • Serie
  • Romans

Dodaj cytat z książki Jak na szachownicy