Moje dziecko ma nadwagę

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ABA
9788361012009
hobby

Nadwaga i otyłość zaliczają się do najpowszechniejszych schorzeń związanych z odżywianiem &–, i coraz częściej występują także u dzieci i młodzieży. Skutki mogą być poważne &–, dzieci mają zachwiany obraz własnego ciała, zagrożona zostaje ich integracja w grupie, pojawiają się także liczne schorzenia i nieprawidłowości takie jak cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia przemiany materii czy choroby stawów. U wielu dzieci nadwaga nie wiąże się z uwarunkowaniami genetycznymi, lecz ze stylem życia, a zwłaszcza brakiem ruchu i zbyt tłustą dietą. Niniejsza książka stanowi idealny poradnik dla rodzin borykających się z problemem nadwagi. Autorzy mają wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy otyłym dzieciom i nastolatkom.

Aoseri | 2014-03-27
Agata | 2013-07-24