Atlas anatomii człowieka Nettera (nowe wydanie)

Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner
zdrowie, medycyna

Na ponad 540 kolorowych ilustracjach została przedstawiona cała anatomia człowieka w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. W drugim polskim wydaniu skorygowano 45 rycin, 290 ponownie oznaczono oraz dodano 17 nowych tablic. Atlas został także uzupełniony o nowe radiogramy, zdjęcia tomografii komputerowej, angiogramy oraz zdjęcia rezonansu magnetycznego. Zdjęcia te odzwierciedlają znaczenie obrazowania diagnostycznego w anatomii klinicznej i medycynie. Atlas anatomii człowieka Nettera jest pierwszym w Polsce atlasem z bezpłatnym dostępem on-line. Na stronie www.netteranatomy.com można znaleźć: ponad 50 ilustracji anatomicznych, interaktywne moduły sekcji zwłok udostępnione przez Uniwersity of North Carolina, zdjęcia rentgenowskie, zdjęcia z tomografii komputerowej, obrazy z rezonansu magnetycznego oraz angiogramy z przyciskami włącz/wyłącz do samodzielnego testowania. Zostały na niej także umieszczone filmy w formacie QuickTime z obrazami nakładanymi, poprzecznymi i przekrojowymi z projektu VHP(Visible Human Project). Dzięki interaktywnym programom, można powtarzać materiał, sprawdzić swoją wiedzę w testach oraz zapoznać się z przypadkami klinicznymi. Książka przeznaczona jest dla studentów medycyny, studentów fizjoterapii, studentów akademii wychowania fizycznego, pielęgniarek oraz dla lekarzy wszystkich specjalizacji.

Agnieszka | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Ciężko jest mi ocenić ten atlas... Na pewno przyda się studentom medycyny, jednakże już niekoniecznie osobom, które studiują kierunki mające jakąś gałąź medycyny w sobie, ale medycyną nie będące. Dlaczego? Wszelkie rysunki/ szkice/ obrazy poszczególnych narządów/ części ciała zostały podpisane językiem łacińskim, a nie językiem polskim (skoro została ona przetłumaczona), czy nawet angielskim. Rysunki są świetne- bardzo szczegółowe, ujęte w świetnych perspektywach, ale co z tego, skoro nie wiadomo, jak nazwać dany fragment np. narządu po polsku. ;)

Piciulao | 2015-11-10
Markiza88 | 2015-10-29