Super Mario Balotelli

Konrad Wojciechowski Wydawnictwo: Vesper biografia, autobiografia, pamiętnik
Vesper
2013-04-30
2013-04-30

Trochę zdziwiłem się widząc nazwisko autora na okładce książki, gdyż Pana Konrada Wojciechowskiego bardziej kojarzyłem z dziennikarstwem i pozycjami dotyczącymi muzyki. Choćby z takimi tytułami jak „Perfect. Wszystkie pilne sprawy”, czy encyklopedia „Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę”, które prezentowały się nad wyraz korzystnie. Jak widać zainteresowania muzyczne mogą iść w parze z piłką nożną. Trudno jednak uznać tę pozycję za w pełni udaną próbę pisarską. Owszem, na tle mnogości książek poświęconych zagadnieniom piłkarskim, nie jest źle. Autor podchodzi z dużym poczuciem humoru (zwłaszcza w odniesieniu do okoliczności spotkania Polska-Włochy w 2011 r.) do postaci piłkarza o bardzo charakterystycznej fryzurze i niezwykle trudnym charakterze, wyjaśnia skomplikowane okoliczności, które pozwoliły mu wystąpić w reprezentacji Włoch. Trochę razi gazetowy styl, toteż ta książka niestety nie zostaje na dłużej w pamięci. Trochę jak i kariera samego „Super Mario”, którego największym sukcesem pozostanie prawdziwe "wejście smoka" w meczu z Niemcami i jego dwa gole, pozwalające na występ w finale Mistrzostw Europy 2012.

Książka o niczym i o wszystkim. Nie polecam, bo szkoda 2-3 godzin na tę książkę.

Jaki charakter piłkarza - taka książka.

Jaki charakter piłkarza - taka książka.

Przedstawienie sylwetki, wszystkie błędy życia niesfornego Mario. Niestety jednak sam wyłapałem też kilka błędów merytorycznych autora.

Książka opisująca niekonwencjonalny sposób bycia Super Mario, przedstawia dużo zabawnych pozaboiskowych sytuacji z kariery piłkarza.

• Sport
  • Piłka nożna