Literatura Konfederacji Barskiej. Tom 1: Dramaty

Wydawnictwo: DiG

Krytyczna pełna edycja okolicznościowej literatury politycznej okresu trzeciej ćwierci XVIII w. Literatura polityczna to poezja i proza artystyczna związana tematycznie z bieżącyni wydarzeniami politycznymi, będąca reakcją na nie. Wypełnia lukę w wiedzy o życiu i klimacie kulturowym dawnej Rzeczypospolitej, a zwłaszcza o świadomości społecznej ówczesnych Polaków. Jednocześnie uzupełnia historię literatury polskiej o obszary pozostające zwykle poza zainteresowaniami badzaczy o różnych formach literackich: ukształtowanych w kulturze oficjalnej, a funkcjonujących w obiegach folkloropodobnych obok form własnych, nieznanych kulturze ‘‘wysokiej’‘.