1000 piłkarzy. Najlepsi piłkarze wszech czasów

Tłumaczenie: Marek Byczyński
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
sport

Kompendium wiedzy o najsławniejszych futbolistach świata. Wybór obejmuje 1000 zawodników, ze szczególnym uwzględnieniem zawodników europejskich, na przestrzeni całej dotychczasowej historii futbolu.

kuzka92 | 2014-07-03

Książka "1000 piłkarzy" to rewelacyjna encyklopedia piłki nożnej. Przedstawia najlepszych zawodników wszech czasów od A do Z w najpopularniejszej dyscyplinie sportu na świecie. Jest doskonałym zbiorem wiedzy historii futbolu. Jest też lekturą zaskakującą. O wielu zawodnikach z różnych względów czytelnik dowiaduje się po raz pierwszy. Jak stworzyć taką książkę? Czy w takich przypadkach możemy mówić o sprawiedliwości i obiektywizmie? Czy da się zebrać wszystkich wybitnych piłkarzy w jednym miejscu? Pytań jest wiele. Postaram się na nie odpowiedzieć, przynajmniej pokrótce.

Książka jest produkcją niemiecką, co powoduje zwiększoną liczbę zawodników właśnie tej narodowości. Zawodników, o których w wielu przypadkach świat nie słyszał, ale mają wyrobioną markę w Niemczech. Takich piłkarzy jest przynajmniej kilku. Choćby Karl Allgöwer, Peter Ditrich, Falko Götz, którzy nie zrobili ani kariery międzynarodowej, ani reprezentacyjnej, a mimo to znaleźli się wśród najlepszego tysiąca piłkarzy w...

Dominik | 2012-03-03

Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana futbolu, choć teraz książka ta straciła nieco na czasie. Wschodzące gwiazdy futbolu przedstawione tam są już u schyłku kariery, ale przyjemnie się czyta to nawet teraz.

Bejtmen | 2013-05-13

Kilku brakuje, kilku na wyrost.

kaka | 2016-06-09
danipopowski | 2014-11-11