Homecoming

Okładka książki Homecoming Richelle Mead
Okładka książki Homecoming
Richelle Mead Wydawnictwo: Razorbill Cykl: Akademia wampirów (tom 6.5) fantasy, science fiction
40 str. 40 min.
Akademia wampirów (tom 6.5)
Homecoming

Przeczytane po raz pierwszy: czerwiec 2016
Przeczytane po raz drugi: 17 marca 2023

Przeczytane po raz pierwszy: czerwiec 2016
Przeczytane po raz drugi: 17 marca 2023

Po wydarzeniach z "Ostatniego poświęcenia" Rose i Dymitr udają się w podróż do Rosji, by spotkać się z rodziną mężczyzny. Przypadkiem okazuje się, że w okolicy grasuje strzyga i trzeba ją unicestwić.
Fajny dodatek do historii dla psychofanów takich jak ja, nie uważam tego za obowiązkową lekturę.

Nie było źle, lecz czuję lekki niedosyt, jeżeli chodzi o wątek rodziny Bielikow. Za to wątek z polowaniem na strzygę wydał mi się nieco wymuszony. Owszem, rozumiem, że miał metaforyczne znaczenie itp., ale to i tak nie zmienia mojego zdania o nim.
Mimo tego warto było przeczytać "Homecoming", chociażby dla dialogów Rose-Yeva czy dyskusji o smaku i jakości amerykańskich hot-dogów. Nie mogę dać jednak wyższej oceny, ponieważ po świetnej "Akademii Wampirów" i jeszcze lepszych "Kronikach Krwi" mam większe wymagania jw stosunku do literatury Richelle Mead.

Super, że powstał taki dodatek ale nadal czuje niedosyt. 🤣 Chętnie przeczytałabym więcej ale i to też jest zadowalające. Polecam! :)

Krótkie, zwięzłe, nic nie wnoszące. Mimo wszystko przeczytane i jeden aspekt życia Dimki zamkniety.

Bardzo dobre zakończenie historii.
Na otarcie łez po zakończeniu tej świetnej serii. !

Bardzo dobre zakończenie historii.
Na otarcie łez po zakończeniu tej świetnej serii. !

Stanowczo za krótkie. Byłam przekonana o błędzie w ebooku. Ale każda historia musi się skończyć. Pozostają 'Kroniki krwi' i powrót do akademi :)

Idealny dodatek do serii Akademii Wampirów. Kiedy zaczęłam czytać Kroniki krwi, zauważyłam, że Rose pojawia się w nich niezwykle rzadko, czego bardzo żałowałam - naprawdę chciałam poznać kontynuację jej losów oraz oczywiście Lissy. To krótkie opowiadanie zapełnia wystarczająco to pragnienie. Żałuję tylko, że autorka nie dorzuciła jednak troszkę więcej historii o Rose i Dymitrze... ;)

To krótkie opowiadanie przedstawiające odwiedziny rodziny Dymitra przez niego samego i Rose. Oczywiście dochodzi do przygody w postaci polowania i zabijania strzygi, która mieszkała niedaleko miasta na Syberii. Strasznie brakowało mi tej książki i czułam niedosyt po skończeniu wszystkich części. Pragnęłam więcej Dymitra i Rose. To opowiadanie w jakimś małym stopniu mi to zapewniło. W dodatku jest w nim Yeva, którą uwielbiam. To bardzo dobry dodatek. :)

• Ebooki