Miejsce przy stole

Cykl: Historie Prawdziwe (tom 6) | Seria: Historie prawdziwe
Wydawnictwo: Hachette Polska
Another Place at the Table
literatura faktu

Wzruszająca opowieść o losie Karen, Sary, Lucy i innych dzieci, które trafiły do rodziny zastępczej prowadzonej przez Kathy Harrison. Zaniedbywanym lub krzywdzonym przez własnych rodziców dzieciom Kathy usiłuje stworzyć namiastkę normalnego domu, w którym będą mogły poczuć się bezpieczne i kochane, choć na chwilę zapomnieć o swoich traumatycznych przeżyciach. Czy pobyt w rodzinie zastępczej...

Czy pobyt w rodzinie zastępczej będzie mieć pozytywny wpływ na dalsze losy tych dzieci? Czy Kathy zmieni na lepsze trudne życie, krnąbrnej Sary? Czy grzeczna Lucy znajdzie dla siebie szczęście w rodzinie adopcyjnej? Czy ukochana przez autorkę Karen zostanie jej córką, czy też wróci do swojej biologicznej matki?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

AvaSenle | 2017-09-28
Na półkach: Przeczytane, Sprzedam
Przeczytana: wrzesień 2017

Kathy wraz ze swoim mężem prowadzi dom zastępczy. Kathy opowiada różne historie dzieci, które przewinęły się przez ich dom.
Opiekun zastępczy powinien wiedzieć, że dziecko nie trafia do niego na stałe. Trzeba mieć świadomość, że podopieczny wróci do rodziny biologicznej lub zostanie adoptowane.
Nie spodobało mi się zachowanie Harison w stosunku do Bonnie - matki Karen. Kupowanie czegoś dziecku z zazdrości by pokazać, że ma się więcej pieniędzy nie jest dobre. "Bo ja ją przytulam, bo do mnie mówi mamo, bo ja zmieniałam pieluchy" Za to ogromny minus.
Niestety książka nie przypadła mi do gustu. Nie wiedziałam na kim skupić uwagę. Za dużo było wątków.

Ela123123 | 2015-05-12

Wspaniała historia o rodzinie zastępczej :D Warta przeczytania.

Agnieszka | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Drogi czytelniku dziś chcę zaprosić Cię do przeczytania moich kilku skromnych słów o książce Kathy Harrison "Miejsce przy stole".Zanim jednak przejdę do samej treści utworu słowem wstępu wspomnę tylko,że nigdy wcześniej nie czytałam żadnego innego dzieła, które wyszło spod pióra tej autorki,jak również nie wiedziałam nic o samej autorce. Kiedy "Miejsce przy stole" trafiło przez zupełny przypadek pożyczone od znajomej mojej ciotecznej siostry w moje ręce nie wiedziałam nic o treści utworu, gdyż nie ma ona opisu zarysu historii opisanej w dziele, który zazwyczaj znajduje się na rewersie książek. Jedyną sugestię stanowiła sama jej okładka na której widzimy napis "HISTORIA PRAWDZIWA",oraz postać małej dziewczynki o smutnym wyrazie twarzy,a w tle sylwetki innych dzieci. To pozwoliło mi przypuszczać,że będzie to poruszająca historia trudnych dziecięcych losów.
Jak się okazało autorka stanowi rodzinę zastępczą dla wielu dzieci z rodzin ,które z różnych przyczyn:zaniedbań, przemocy...

"Miejsce przy stole" to kolejna powieść z cyklu "Historie Prawdziwe" wydana przez wydawnictwo Hachette. Autorka od wielu lat prowadzi wraz z mężem Brucem rodzinę zastępczą. Państwo Harrisonowie posiadają trzech własnych synów i trzy adoptowane córki, ale przez ich dom przewinęło się wiele dzieci z różnymi problemami i każde zostawiło po sobie jakiś ślad. Kathy opowiada smutne, tragiczne historie swoich podopiecznych, często maluchów, których życie zostało napiętnowane przemocą, bólem i strachem. Jesteśmy świadkami wielu, często nieprzyjemnych, sytuacji, towarzyszymy Kathy w jej codziennych dniach, które obfitują w różne nieprzewidziane zdarzenia.

Autorka dzieli się z czytelnikami swoimi przeżyciami, emocjami, wątpliwościami, ale próbuje także pokazać specyfikę systemu opieki społecznej, który, jak dobrze wiemy, nie jest doskonały i to bez względu na to czy dotyczy Polski, czy opisywanych w książce Stanów Zjednoczonych, czy też jakiegoś innego miejsca na świecie. Niestety nie...

zaczytanyskrzat | 2014-07-04

Bardzo mi się podobają książki Kathy Harrison (zarówno ta, jak i „Walka o Daisy”). Przede wszystkim cenię ją za to, że bardzo otwarcie pisze o swoich uczuciach w swoich książkach.
"Miejsce przy stole" to książka, która pokazuje jak trudne zadanie stoi przed rodzicem zastępczym, przez którego dom przewija się mnóstwo dzieci, których czasem nawet ten rodzic nie jest w stanie poznać (a one już znikają).

Daria | 2014-03-04
Przeczytana: 03 marca 2014

To druga książka tej autorki, którą przeczytałam
i oczywiście znowu się pogubiłam. Książka jest "lekka" i fajnie się czyta, ale jak dla mnie za dużo jest nieistotnych faktów, które gubią wątek. Autorka, opowiada o swojej rodzinie, tej biologicznej, tej adopcyjnej i tej zastępczej, co nie pozwala na przedstawienie żadnego wątku dość dokładnie. Myślę, że gdyby książka dotyczyła jednego dziecka lub dwójki, całość przedstawiałaby się znacznie lepiej i ciekawiej. Ogólnie, tak jak "Walka o Daisy" to historia na słabsze dni.

Asiek | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

Na powyższą publikacje trafiłam przypadkiem i muszę powiedzieć, że przeczytałam ją jednym tchem, ponieważ napisana jest w fajnym lekkim stylu. Idealnie pasuje do ciepłej herbaty na zimowe popołudnie :) Polecam.