Wstyd

Wydawnictwo: Hachette Polska
Ashamed
literatura faktu
Inia

Laura Walsh to kobieta po przejściach. Śmierć najmłodszej córki była dla niej prawdziwym ciosem; nigdy się z nia nie pogodziła. To wtedy zaczęła staczać się po równi pochyłej. Alkoholizm... lekomania... co jeszcze może ja spotkać? Czy upadek jest ostateczny?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Daria587 | 2018-10-15
Przeczytana: 14 października 2018

Totalna beznadzieja. Strata czasu! Nic mi się w tej książce nie podobało. Przeczytałam całą i czekałam że być może wydarzy się coś wyjątkowego niż czytanie o tym ile dziś wypiła czy tabletek zażyła, czy miała odlot czy nie osiągnęła upragnionego stanu. Porażka totalna.

Patrycja | 2018-08-16
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Bardzo cenię książki pisane na faktach, bardziej je wtedy przeżywam, wchłaniam każda stronę czasami z niedowierzaniem czasem z ciekawością a czasami z przerażeniem. Losy bohaterki nie są proste zastanawiam się tylko czemu człowiek musi stracić naprawdę wszystko żeby podnieść się i zacząć walczyć o swoje życie, rodzine i przyjaciół. Książka dająca dużo do myślenia.

Muminka | 2017-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 października 2017

Historia przez życie pisana dotyczy spowiedzi Laury. Od smutnego dzieciństwa, kiedy to odczuwała zazdrość w stosunku do młodszej siostry Dawn, w którym widziała kłotnie i rękoczyny, ucieczki z domu przed pijanym ojcem, do chwili, gdy ich opuścił i widywał tylko sporadycznie. Starsi bracia wcześnie się usamodzielnili, a Laura została z niezaspokojoną potrzebą miłości. Najgorsze było podburzanie córek przeciw matce, walka o prawa rodzicielskie, kampania oszczerstw i akcja ojca pod tytułem: wykraść córki. Pracownicy opieki społecznej niezorientowani w sytuacji, wychwalali ojca, ale słusznie Laura wywnioskowała, że zawsze był uprzedzany przed ich wizytami. matka nie miała więc szans z nim konkurować.
Ojciec w końcu wylądował w więzieniu, a Laura zaczęła manipulować otoczeniem, by zwrócić na siebie uwagę, nawet złamała nogę, a potem uzależniła się o pigułek przeciwbólowych. Jak podrosła, chcąc zaspokoić pragnienie miłości wcześnie urodziła dziecko. Nie obyło się bez awantur, bo matka...

betina360 | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Laura od dziecka jest bardzo skupiona na sobie i robi wszystko by zwrocic na siebie uwage. Udawanie choroby samookaleczenia. Gdy dorasta wpada w alkoholizm i uzaleznia sie od lekow ktore bierze ponad stan. By je zdobyc jest zdolna do wszystkiego nawet okradania z nich staruszek ktorymi sie opiekowala i wlasciwie w tym celu podjela taka prace. Nie zmieniaja ja nawet dzieci ktore sa narazone na przykry widok pijanej matki. Na koniec gdy dosiega juz dna zaczyna sie rechabilitowac i przewartosciowuje swoje zycie zakladajac wlasna firme sprzatajaca ktora przynosi jej andrealine i zadowolenie do ktorego zawsze dazyla.

iwona | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

"Wstyd" to prawdziwa historia kobiety, która w swoim życiu musiała zmagać się z uzależnienia mi. Począwszy od czasów dzieciństwa borykala się z rozmaitymi problemami; zawsze chciała być w centrum uwagi i nigdy nie lubiła stagnacji, a że jako dziecko mogła zwrócić uwagę na swoją osobę będąc chorą, często prowokowala swoje fizyczne dolegliwości. ..To w efekcie doprowadziło do uzależnienia od lekarstw. W dorosłym życiu, gdy musiała się zmagać z powazniejszymi problemami, lekarstwa pomagały przetrwać kolejne dni. Z czasem do tego doszedł alkohol. .. Laura przez całe życie była w jakimś stopniu uzależniona, i dopiero będąc już niemal na dnie, zaczyna wszystko od nowa. .. Ta historia daje dużo do myślenia, nie pozwala być obojętnym i wskazuje na priorytety w życiu; warta przeczytania.

annlynn_ | 2016-09-05
Przeczytana: 04 września 2016

"Wstyd"Laury Walsh jest jej autobiografią. Autobiografią lekomanki, alkoholiczki i kobiety dążącej do wprowadzenia swojej wizji idealnego życia rodzinnego do własnego świata, co robi za wszelką cenę. Wszystko to doprowadza do stopniowego upadku Laury. Już sam ten fakt powinien wiele osób nakłonić do sięgnięcia po tę pozycję.

Książka mimo, że posiada naprawdę mało dialogów, jest niesamowicie dynamiczna i szybko się ją czyta.

zuzia5135 | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Historie pisane przez życie poruszają mnie do głębi. Książka napisana prostym, czytelnym językiem, który łatwo się czyta i szybko się kończy.
Gdzieś tutaj przeczytałam opinię, że opisuje historię matki cierpiącej po utracie dziecka. Nic bardziej mylnego.
Początki upadku Laury sięgają dzieciństwa, co wyraźnie jest zaznaczone w książce. Nie jest fajnie, że dziecko wychowuje się w atmosferze pijactwa i awantur.
Ale ileż egoizmu i egocentryzmu kryje się w tak drobnej istocie? Przerażające są sceny, kiedy smarkula chce mieć dziecko i robi wszystko,żeby za wszelką cenę zajść w ciążę. Potem wywołać poród, żeby było w odpowiednim terminie, a jeszcze kiedy indziej porzucać dzieci na rzecz alkoholu i tabletek. Brzydzi mnie hipohondryzm od najwcześniejszych czasów i to, że nikt w porę nie zauważył zaburzeń psychicznych tego dziecka/kobiety.
Jako matka, brzydzę się faktem, że matką pijaczką muszą zajmować się niepełnoletnie dzieci.
Jednak mimo ogólnego potępienia bohaterki doceniam to, że...

Patrycja | 2015-12-31

szokująca i wstrząsająca relacja kobiety,która sama skazała siebie na gehennę. Opisana historia jest prawdziwa i pokazuje jak można zniszczyć sobie życie popadając w nałóg. Bardzo ciekawa i poruszająca, a dodatkowo dająca nadzieje,że nawet po burzy przychodzi spokój, jeśli tylko potrafimy przezwyciężyć uzależnienie i ktoś poda nam pomocną dłoń.

Diabloo86 | 2015-08-21
Przeczytana: 2014 rok

Jak nisko trzeba upaść i jakiego dna sięgnąć by odbić się i zacząć żyć pełnią życia. Laurę Walsh życie nie rozpieszczało jednak starała się żyć godnie. Podnosiła się i upadała wielokrotnie aby w ostateczności wygrać z przeciwnościami

Renata | 2015-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2015

To historia napisana przez życie. Od początku czyny bohaterki napawały mnie odrazą i czasem wręcz obrzydzeniem. Jej pewność siebie i dążenie do celu za wszelką cenę było czasem dla mnie niezrozumiałe. Jednak przełamałam się w momencie pierwszej ciąży, kiedy to było widać, że bohaterka się zmieniła. Od tej chwili zaczęłam jej bardzo współczuć. Potem było gorzej, bohaterka brnęła w otchłań uzależnienia. Niesamowite i niepojęte dla mnie jest to, do czego człowiek jest zdolny aby zaspokoić głów uzależnienia - kradzież, kłamstwa, manipulacja. "Gdy spojrzałam na kałużę wymiocin rozpływającą się wokół moich stóp, która częściowo rozbryznęła się również na nogach, dojrzałam wyróżniające się białe bryłki niosące wybawienie. Sięgnęłam ręką w dół i powybierałam oślizgłe pigułki. Niektóre były już na wpół rozpuszczone.Mózg i żołądek ostro protestowały, ale ja walczyłam ze wszystkich sił, by z powrotem wsadzić je do ust i połknąć." - Przerażające. Podziwiam zachowanie Karissy i Ricky'iego....