Historia Imperium Osmańskiego i Republiki Tureckiej

9788361203742
historia

SlawekAUO | 2014-05-05
Przeczytana: 04 maja 2014

Zdecydowanie polecam tą książkę. W jednej książce otrzymujemy wszystko to czego chcemy dowiedzieć się o Imperium Osmańskim i nie mamy gdzie zapytać. Przy pracy tej wielkości ciężko uniknąć gorzej napisanych rozdziałów, ale generalnie czyta się przyjemnie. Miejscami natrafiałem na zgrzyty, które nie wiem czy przypisywać autorowi, czy tłumaczowi. Rozwój osmańskiej gospodarki w okresie republiki to zapewne błąd tłumacza. Niestety najłatwiejsze dla mnie do zweryfikowania informacje dotyczące Polski obciążają raczej autora. Michał Korybut Wiśniowiecki zmienia się nam w Jana Kazimierza, Kraków odpada od Polski już w pierwszym rozbiorze, a w czasie Wielkiej Wojny czytamy o planach ataku na rosyjską Galicję.

Mimo wszystko zdecydowanie polecam.

komestor | 2013-12-21

Tom I: http://ohistorii.blogspot.com/2013/04/s-j-shaw-historia-imperium-osmanskiego.html

Tom II: http://ohistorii.blogspot.com/2013/05/s-j-shaw-historia-imperium-osmanskiego.html