Anatomia Czynnościowa

Wydawnictwo: Czelej
zdrowie, medycyna
Różyczka

Anatomia prawidłowa jest fundamentem wszystkich nauk klinicznych. Zamieszczenie w podręczniku anatomii podstawowych informacji dotyczących funkcjonowania opisywanych struktur, oraz powiązań pomiędzy budową narządów a aspektami klinicznymi jest pomysłem, który pozwoli Czytelnikom dostrzec szersze znaczenie wiedzy, którą niekiedy uważają za wyłącznie teoretyczną. W podręczniku podjęto próbę...

W podręczniku podjęto próbę zamieszczenia niezbędnej ilości informacji z utrzymaniem zwięzłości formy. Podanie informacji w postaci punktów, ograniczenie do niezbędnego minimum ilości mianownictwa łacińskiego, oraz syntetyczne przedstawienie klinicznych zastosowań wiedzy anatomicznej, pozwoli na łatwiejsze przyswojenie treści zawartych w książce.
W poszczególnych rozdziałach omówione zostały kolejno wybrane zagadnienia z historii rozwoju wiedzy o anatomii człowieka, budowie komórki i tkanek, czynności i roli układów funkcjonalnych organizmu, terminologii anatomicznej i medycznej oraz anatomii topograficznej i rentgenowskiej poszczególnych części ciała a także odmienności anatomicznych wieku dziecięcego.
Nowością opracowania jest duża ilość rycin obrazujących zastosowanie anatomii palpacyjnej w rozpoznawaniu struktur anatomicznych ważnych w praktyce codziennych czynności pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych oraz w pracy ratowników medycznych.
Udział w powstaniu podręcznika znakomitych nauczycieli i wykładowców anatomii prawidłowej z różnych ośrodków akademickich z całego kraju pozwolił na ciekawe i przystępne przedstawienie niezbędnej wiedzy anatomicznej.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów pielęgniarstwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, analityki medycznej, dietetyki oraz elektroradiologii.

źródło opisu: Wydawnictwo Czelej

źródło okładki: Wydawnictwo Czelej

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!