Jak wychować dziecko dwujęzyczne

Wydawnictwo: Media Rodzina
dziecko, wychowanie, rodzicielstwo
joly_fh

Ta książka jest dla ciebie, jeśli: jesteś osobą dwujęzyczną i ten fakt pobudza cię do refleksji, wychowujesz dzieci z myślą o tym, aby w przyszłości stały się osobami dwujęzycznymi, nie jesteś osobą dwujęzyczną, ale zastanawiasz się, czy byłbyś w stanie wychować swoje dzieci na osoby dwujęzyczne, po prostu jesteś ciekaw, w jaki sposób dzieci uczą się równocześnie dwóch lub...

Ta książka jest dla ciebie, jeśli:

jesteś osobą dwujęzyczną i ten fakt pobudza cię do refleksji,
po prostu jesteś ciekaw, w jaki sposób dzieci uczą się równocześnie dwóch lub więcej języków.

Książka "Jak wychować dziecko dwujęzyczne" jest poradnikiem, który pomoże ci odpowiedzieć na pytania, co robić i czego można oczekiwać, będąc rodzicem dziecka, które ma szanse stać się w przyszłości osobą dwujęzyczną. Zawiera ona także ogólne wiadomości, które pozwolą ci odpowiedzieć nie tylko na pytanie „jak” w praktyce powinno wyglądać dwujęzyczne wychowanie, lecz również – „dlaczego” proces nauki dwóch języków przebiega tak, a nie inaczej.
Będzie ona również przydatna jako bieżąca pomoc przy stosowaniu określonej strategii wychowawczej. Kiedy indziej będziesz miał pokusę, aby zajrzeć do tej książki, gdy stwierdzisz – co było również moim udziałem – że dokonania małych dzieci uczących się języka są fascynujące, i zechcesz dowiedzieć się więcej o tym, co się dzieje na poszczególnych etapach tej nauki. Książka również da ci to szersze spojrzenie.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2013

źródło okładki: www.mediarodzina.com.pl

Wojtek_Grabowski | 2018-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2018

No, nie powiem, temat w sam raz dla mnie, bo mam dziewczynę cudzoziemkę. Dzieci jeszcze nie mamy, ale planujemy. Sporo się z tej książki dowiedziałem, ale teraz mam jeszcze więcej pytań. Będę szukał dalej.

pr0tessa | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

Książka w przystępny sposób objaśnia, czym jest dwujęzyczność, jak to działa i co mogą zrobić rodzice, aby ich dziecko opanowało dwa lub więcej języków. Część teoretyczną czytałam trochę po łebkach, znając już trochę temat, porady praktyczne okazały się praktyczne :) na końcu tłumaczka dodała bardzo sympatyczny spis adresów i stron internetowych, które przydadzą się polskim mamom i tatom, których dzieci dotyczy temat dwujęzyczności.