Ten przeklęty Śląsk

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ludzie, dzieła, krajobrazy.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo Zachęty Kultury
DIENEKES

Książka zawiera zbiór tekstów, których tematem jest Śląsk.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Joanna | 2019-07-12
Przeczytana: 08 lipca 2019

Z książką o Śląsku było to moje pierwsze spotkanie. Trochę poza moją strefą komfortu. W reportaże o korzeniach etnograficznych, kulturoznawczych wsiąkam bez reszty. Ale tam gdzie jest za dużo historii, dat, suchych faktów, tam się zdecydowanie nudzę. "Ten przeklęty Śląsk" to mieszanina tego wszystkiego o czym wspominam wyżej. To krótkie teksty o Śląsku (biorąc pod uwagę także wszystkie granice historyczne) pozwalające odkryć miejsca i ludzi, o których można nie wiedzieć. Przedstawia problemy Niemców na Śląsku i Ślązaków w Niemczech. Ciekawy wgląd w życie po wojnie i próbie odnalezienia się w nowych warunkach. Oraz nieco o tym co mija i może wkrótce zniknąć bezpowrotnie.