Dar kontemplacji i rozeznania

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "O modlitwie i życiu duchowym". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Seeking Jesus in Contemplation and Discernment
religia
Meell

W "Darze kontemplacji i rozeznania" przedstawia [autor] (...) modlitwę jako dar od Boga oraz, korzystając obficie z tradycji karmelitańskiej i ignacjańskiej, ukazuje w sposób praktyczny, jak można go otrzymać.

źródło opisu: Wydawnictwo Księży Marianów, 1993

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl/

Meell | 2013-08-09
Na półkach: Przeczytane, Religia, 2013
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Zaskakująca, niesamowita książka!
Cieniutka, niepozorna, nie wiem, czy jest jakieś nowe wydanie - egzemplarz, który trafił w moje ręce ma już 20 lat, a skrywa takie treści... Autor nawiązuje do dzieł św. Teresy z Avili, św. Jana od Krzyża, św. Ignacego Loyoli, przybliżając czytelnikowi w sposób jasny, prosty, konkretny i fascynujący dwa piękne dary: kontemplacji i rozeznania. Najbardziej jednak zaskakujące jest to, że te tradycje: karmelitańską i ignacjańską łączy w umiejętny i przekonywujący sposób z przejawami posoborowej charyzmatycznej odnowy Kościoła! Wspaniale było odkrywać te powiązania, patrzeć na niezwykły sposób przychodzenia Ducha Świętego wraz ze świętymi i Matką Bożą - zupełnie inaczej, niż w książkach protestanckich autorów.
Polecam z całego serca! Nie ma tu moralizatorstwa, niezrozumiałych zwrotów; są proste wyjaśnienia i konkretne wskazówki - jak prosić o tytułowe dary, jak z nimi postępować, jak najlepiej je wykorzystać.

Ilona | 2013-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Zawsze mam problem z ocenianiem takich książek. Takich, w których niektóre rozdziały uważam za kompletnie nieprzydatne, a inne bardzo pozytywnie mnie zaskakują. Dlatego ta ocena będzie taka, "uśredniona".

O ile kompletnie nie zainteresowały mnie rozdziały o kontemplacji (a nawet jeśli chwilowo interesowały, to w końcu i tak wychodziło na to, że właściwie nie przyda mi się ta wiedza), o tyle już znacznie bardziej spodobała mi się część o rozeznawaniu. I choć sporo kwestii było dla mnie już znanych, cieszę się że miałam okazję trochę je sobie odświeżyć ;-)

Podsumowując, książkę polecam, szczególnie tym, którzy nie są jeszcze zbyt zaznajomieni z tematem :)

izapyza | 2015-05-30
Przeczytana: 03 sierpnia 2003