Biznes na Facebooku i nie tylko

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
marketing, PR, Facebook
biznes, finanse
joly_fh

Książka stanowi kompendium wiedzy o tym, jak promować firmę, produkt, osobę czy usługę, wykorzystując najnowsze sposoby komunikacji w internecie. Autorzy opowiadają w niej o fenomenie mediów społecznościowych, które stały się potężnym orężem w rękach marketingowców i specjalistów od public relations. Jak z nich korzystać, ale także jakie niosą ze sobą zagrożenia? Jak zastosować je do budowania...

Autorzy opowiadają w niej o fenomenie mediów społecznościowych, które stały się potężnym orężem w rękach marketingowców i specjalistów od public relations. Jak z nich korzystać, ale także jakie niosą ze sobą zagrożenia? Jak zastosować je do budowania pozytywnego wizerunku albo jak wykorzystać w sytuacji kryzysowej? Co zrobić, by te działania nie wzniecały internetowych pożarów?
Autorzy udzielają odpowiedzi w książce, przytaczając dziesiątki przykładów działań, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Omawiają szczegółowo takie zagadnienia, jak:
- rodzaje mediów społecznościowych i źródła ich popularności,
- marketing i PR w mediach społecznościowych,
- reklama i promocja na Facebooku oraz w NK.pl,
- prowadzenie dobrego fanpage'a na Facebooku,
- konkursy, aplikacje i reklamy na Facebooku,
- sytuacje kryzysowe i sposoby wychodzenia z nich,
- metody promocji w społecznościach profesjonalistów,
- marketing szeptany i wirusowy w mediach społecznościowych,
- prowadzenie bloga firmowego i promowanie się na blogach,
- badanie skuteczności działań promocyjnych w mediach społecznościowych,
- zasady odpowiedzialności za komentarze na forum internetowym i na Facebooku,
- prawo autorskie a publikacje w internecie.

To interesująca propozycja dla przedsiębiorców, menedżerów oraz specjalistów ds. marketingu i PR wykorzystujących media społecznościowe w działaniach promocyjnych, a także dla wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką, a zwłaszcza aktywnych użytkowników Facebooka, Twittera, blogosfery.

źródło opisu: Wolters Kluwer Polska, 2013

źródło okładki: http://www.profinfo.pl/p,biznes-na-facebooku-i-nie-tylko,177103.html

nitka | 2013-11-18
Przeczytana: 15 października 2013

W dzisiejszych czasach działalność bez promocji w Internecie praktycznie nie istnieje. Niemal każda firma, produkt czy nawet nieformalna działalność posiada swoją stronę internetową. To jednak nie wystarcza - dzisiaj by zdobyć czy utrzymać odbiorcę trzeba być jak najbliżej niego, działać w jego środowisku. A jak to zrobić najlepiej ? Z pomocą witryn społecznościowych!

Tutaj właśnie naprzeciw współczesnym potrzebom rynku wychodzą Tomasz Bonek oraz Marta Smaga, od 2004 roku pracujący w Money.pl, gdzie zajmują się rozwojem portalu oraz tworzą serwisy tematyczne.

Ich książka "Biznes na Facebooku i nie tylko" to bardzo przydatny przewodnik po świecie "fanpejdży" oraz szeroko pojętej promocji na portalach społecznościowych. Na wielu przykładach dowiadujemy się między innymi jak kreować wizerunek czy radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

Książka napisana została bardzo dobrze. Autorzy zwrócili uwagę na wiele ważnych aspektów, począwszy od definicji mediów społecznościowych i ich...

Krzysztof Janda | 2016-02-29
Przeczytana: 01 lutego 2016

Słaba pozycja z 2013 roku. Może w połowie o facebooku. Autor nie ma doświadczenia z branży facebooka, więc nie jest to specjalista.

Po przeczytaniu zostałem raczej zainspirowany niż nauczony. Moja inspiracja sprowadza się do tego, że zatrudnię agencję do prowadzenia mojego profilu firmowego. W książce są podane podstawy i potraktowanie social mediów ogólnie. Jest nawet wytłumaczone co to jest baner display, jakie są formy reklam w Internecie albo jak założyć blog ;) Książka przegadana i zbyt ogólna jak dla mnie.

W tytule jest słowo "praktyczny"... Dla mnie książka głównie teoretyczna. Przykłady case study są z najwyższej półki - nie mają dla mnie praktycznego zastosowania. Dobre jako ciekawostki - ciężko mi wnioski dla siebie wyciągnąć. Nawet agencji wymienionych nie zatrudnię, bo mnie nie stać na kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy PLN miesięcznie. Przykłady pewnie ściągnięte gdzieś z neta.

Podobało mi się uporządkowanie historyczne sytuacji w Internecie. Dominacja społecznościówek...

monika90 | 2014-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2014

Fajna książka dla osób, które cenią sobie praktyczne porady ;)
Być może przydałoby się trochę informacji na temat mniejszych firm, ponieważ autor skupia się głównie na kolosach.
Polecam!

kobietazokienka | 2017-10-10