Koci taksówkarz

Sari Peltoniemi Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
Kissataksi
Bożena Kallio
Wilga
literatura fińska literatura dziecięca zwierzęta Skandynawia przygoda dzieciństwo kot intryga chłopiec dziecko dziewczynka staruszka magia Liisa Kallio Bożena Kojro
Kissataksi
literatura dziecięca
Bożena Kallio

Letnia i niezbyt mądra opowieść. Nie wciąga, nudzi.

Intrygujący tytuł, nieznana mi wcześniej fińska autorka i koty na okładce. Czy można się w ogóle takiej kombinacji oprzeć? Nie wiem jak wy, ale ja nawet nie próbowałam i muszę przyznać, że się z tego powodu bardzo cieszę. Historia Sari Peltoniemi okazała się bowiem jedną z tych nieprzekombinowanych, mądrych i poruszających w swojej prostocie opowieści, które przypadają do...

Fajna opowieść. Podobała mi się! :)

Piękna historia nie tylko dla dzieci. Inna od znanych z dzieciństwa bajek, ale bynajmniej jej to nie umniejsza. Są koty, są dobre dzieci i przemiła babcia, czego chcieć więcej?

Na półkach: , , , , ,

Ciepła opowieść dla dzieci o kotach, które mogą mówić (jeśli chcą), o ludziach, którzy pomagają kotom i kotach, które pomagają ludziom.

Książka opowiada o dziesięcioletnim chłopcu Juho, starszej pani i jej siedmiu kotach.

O tym, co wynikło z zakradania się do ogródka i o misji, jaką Juho otrzymał od kotów. Misja ta sprawiła, że Juho stał się "kocim taksówkarzem".

Juho otrzymał od kotów wyjątkowy dar:

„I wtedy wydarzyło się coś dziwnego, czego nigdy wcześniej nie doświadczył. Był pewien, że w całym tym...

SSSSSUUUUUPPPPEEEERRRRRR!!!!!!!!!!

• Dla dzieci
  • 2014
  • Skandynawia
  • Chcę mieć
  • Koty
  • Dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Koci taksówkarz