Prawdziwy przyjaciel

Wydawnictwo: Festina Lente

Nowa odsłona znanej baśni Oscara Wilde`a. Pomysłowa oprawa graficzna Marty Pokorskiej. Czy łatwo jest znaleźć prawdziwego przyjaciela? Przeczytajcie tę opowieść we współczesnym przekładzie Andrzeja Tuziaka.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/prawdziwy-przyjaciel-c/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/prawdziwy-przyjaciel-c/

Wabi | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Opowieść jak młynarz wykorzystywał przyjaźń wesołego Janka.

A dziś taka niepozorna, ale jakże mądra książeczka dla dzieci. Skusiłam się na nią, gdy przeczytałam imię i nazwisko jej autora. Choć dotąd nie miałam okazji poznać żadnej z jego książek, to wiedziałam, że Oscar Wilde jest bardzo cenionym dramatopisarzem. Chyba zdarzyło mi się nawet obejrzeć kilka adaptacji filmowych jego utworów. Nie jestem teraz w stanie przytoczyć tu żadnego tytułu, jednak wiedziałam, że warto zapoznać się z twórczością takiego człowieka. Choćby to miała być nawet taka niewielka książeczka dla dzieci wydania zeszytowego licząca zaledwie 40 stron :)

I tak "Prawdziwy przyjaciel" trafił do naszego domu. Nie miałam pojęcia czego się spodziewać, ale z ogromną przyjemnością rozpoczęłam lekturę. A ponieważ tekstu nie ma w niej tak znowu dużo, przeczytałam całą książeczkę w mgnieniu oka.

Opowiadanie zaczyna się od krótkiej wymiany zdań szczura wodnego z zielonym ptaszkiem siedzącym na pobliskiej wierzbie. Tematem rozmowy była prawdziwa przyjaźń, a raczej to jak ją...