Bajki z ulicy sezamkowej

Rosette

MaiTakeru | 2012-11-23
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Wyjątkowo sympatyczna książeczka, pełna bezpretensjonalnych i zabawnych historyjek o zabarwieniu edukacyjnym - a zatem korzystająca z formuły telewizyjnej "Ulicy Sezamkowej". Złego słowa o bohaterach nie da się powiedzieć, to w końcu Ciasteczkowy i spółka! Poza tym "Bajki..." są świetnie przetłumaczone (spora ilość historyjek jest podana w formie wierszowanej), dużą zaletą są też piękne i rozweselające ilustracje w różnych stylach.

Jak już wspomniałam, opowiadania są niewymuszone i bardzo pocieszne, dzięki czemu pomimo ich prostoty czyta się je wyjątkowo przyjemnie nawet w wieku studenckim, czego jestem przykładem. :) Czysta radocha, choć całość mogłaby być obszerniejsza!

książek: 1921
Dominika | 2015-08-15